امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۳۳ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۸:۴۸ | کد خبر : 60362 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خبرداد؛بزرگ‌ترین کارگروه سلامت و بهداشت مازندران در آمل

 • دسته بندی مطلب : آموزشي | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل :بزرگ‌ترین کارگروه سلامت و بهداشت مازندران در شهرستان آمل به ریاست فرماندار وجود دارد که در حوزه بهداشت و پیشگیری با دستگاه‌های آموزش و پرورش، دامپزشکی، جمعیت هلال‌احمر، محیط زیست و ورزش به فعالیت‌های بهداشت و درمان گام اساسی برمی‌دارد.

  فرامرز اکبری در اولین مجمع شهرستانی سلامت آمل  با بیان اینکه مجمع خیران سلامت در سال ۹۳ در این شهرستان راه‌اندازی شد و با شبکه بهداشت و درمان همکاری گسترده‌ای دارد، افزود: در این شهرستان ۲۵ موسسه سمن مجاز فعالیت دارد به غیر از اینکه بسیاری دیگر از این موسسه‌های ثبت نشده با این شبکه تعامل داشته و به ارائه خدمت می‌پردازند.

  وی با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه عدالت در سلامت و حوزه مرگ و میر کودکان زیر پنج سال موفق شد هم‌ردیف رتبه کشوری قرار گرفته و در باروری نیز با ۱٫۶۵ نسبت به سطح کشور در جایگاه بسیار کم قرار گیرد، تصریح کرد: اما متاسفانه در بخش دیابت این شهرستان با شناسایی ۱۵ درصد مشکل داشته و به لحاظ تشخیص و درمان در سطح ۸٫۵ درصد قرار گرفته است.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل با تاکید براینکه آمل در سال‌های فعالیت در بخش تولد تالاسمی و ماژور با وجود مشارکت توانستیم این بخش را به صفر برسانیم و در این سال‌ها هیچ تولد ماژور و تالاسمی نداشته باشیم، اظهار داشت: در این شهرستان در اجرای طرح تحول سلامت کارهای خوبی انجام شد و هر چه بیشتر مشارکت صورت گیرد خدمات بهتر ارائه می‌شود.

  وی با بیان اینکه در صبای سلامت با بکارگیری سفیران سلامت گام بزرگی برداشته شد و برنامه خودمراقبتی و گوره‌های خودیار در جذب بیمار کمک شایانی شد، گفت: با راه‌اندازی کمپین‌های متعدد در حوزه مبارزه با موادمخدر، دخانیات، سیگار گام اساسی در کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در آمل برداشته شد.

  معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل نیز در این مجمع طی سخنانی گفت: پزشکان در حوزه سلامت و درمان از آموزه‌های دینی به صورت علمی استفاده ببرند.

  سیدجعفر رسولی با بیان اینکه این شهرستان در سال‌های اخیر در بخش توسعه زیرساختی بهداشت و درمان بسیار فعال بوده و به دنبال تجهیز بیمارستان‌های دولتی پرداخته است، افزود: برای اولین بار در شمال کشور آمل موفق شد تا هلی‌کوپتر هوایی ۱۱۵ را برای انتقال مصدومان تصادفی جاده‌ای بیاورد.

  وی با اشاره به اینکه در حوزه توسعه نیروی انسانی در سال ۷۰ با مشکل پزشک و پرستار مواجه بود اما امروزه در همه بخش‌های درمانی پزشک وجود داشته و کمبود نیروی انسانی نداریم، تصریح کرد: در بخش توسعه لوازم خدمات بهدشت و درمان نیز بسیار فعال و غنی هستیم اگر چه چیزی که مهم است در امر پیشگیری و آموزش باید ورود جدی یافت.

  رسولی با تاکید براینکه پزشکان ما باید به نکاتی که در دین اسلام آمده توجه کنند و دینی که برای خوردن و آشامیدن توصیه‌ها و دستورات زیادی آمده عمل کنند، تصریح کرد:در حوزه پیشگیری نیز همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط ورود یابند و به اجرای برنامه‌های متنوع در سطح شهرستان بپردازند.

  رئیس کارگروه سلامت و درمان آمل با بیان اینکه در حوزه سلامت از آموزه‌های دینی به صورت علمی آورده و به صورت عملیاتی و در بستر زندگی توجه شود، گفت: هر چه در زمینه درمان هزینه کنیم کم است زیرا در هر زمانی شاهد بیماری‌های جدیدی هستیم و باید به درمان آن بپردازیم.

  سپس حسین رنجبران معاون علوم پزشکی مازندران اظهارد اشت : بحث خود مراقبتی یکی از اهداف در حوزه سلامت می باشد که باید در سرلوحه کار همه افراد جامعه قرار بگیرد و تا اینکه فرد نخواهد از خود مراقبت کند نمی توان جامعه را سالم کرد زیرا با وجود کسانیکه از خود مراقبت نمی کنند و در بحث سلامت خودشان تلاش نمی نمایند جامعه دچار مشکل می شود ، در بحث بیماریهای واگیردار در سطح جامعه ما هیچ مشکلی در این زمینه نداریم وهمچنین در بحث فشار خون و دیگر بیماریها افرادباید خودشان را تحت مراقبت پزشک قرار دهند و هرچند وقت یکبار با انجام آزمایشات پزشکی از سلامت جسم و روان خود اطمینان حاصل نمایند .

  معاون علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: دربحث بیماریهای غیرواگیردار حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد جامعه درگیر اینگونه بیماریها هستند که نیاز به خودمراقبتی و مراجعه به پزشک و درمان و جلوگیری از اشاعه بیشتر این بیماری می باشد که می توان با برنامه ریزی دقیق اینگونه مشکلات را از بین برد .

  رنجبران گفت : ۸ تا ۱۰ میلیون ایرانیها دچار دیابت هستند و مازندران در بحث چاقی و فشار خود رتبه مناسبی ندارد و میانگین مبتلایان به سرطان دربین ایرانیان با کشورهای دیگر زیاد تفاوتی ندارد و در کشورهای دیگر نیز افراد چاق و دارای فشار خون بالا و دیابت نیز وجود دارند که همه باید در این زمینه تلاش نمایند تا از خود مراقبت کنند و با اینگونه بیماریها مبارزه نمایند .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خبرداد؛بزرگ‌ترین کارگروه سلامت و بهداشت مازندران در آمل"