×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 29 May , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
یکی از مهم‌ترین ارکان و پایه‌های کشاورزی نوین و دانش‌محور ترویج و آموزش می باشد

رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی،آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران:ترویج و آموزش کشاورزی بعنوان یکی از مهم‌ترین ارکان و پایه‌های کشاورزی نوین و دانش‌محور می‌تواند نقش موثری در بهبود شرایط زندگی بهره‌برداران داشته باشد و برای رسیدن به توسعه‌ی پایدار در بخش کشاورزی از طریق ترویج و آموزش میسّر است.

کرات آملی/امیر میران آملی رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی،آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران درسومین جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان آمل که با حضور سرپرست فرمانداری ویژه آمل ، روسای جهادکشاورزی ودامپزشکی و مسئولین تشکلهای کشاورزی در دفترنمایندگی اتاق بازرگانی مازندران درشهرستان آمل برگزارشد با اشاره به اینکه چندسالی است که از ترویج کشاورزی غافل شدیم افزود: بسترسازی برای افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی با افزایش امکانات در مراکز ترویجی، بستر لازم را برای انتقال دانش به روز به بهره‌برداران در قالب آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی مازندران درآمل آمادگی کامل رابرای برگزاری دوره های آموزشی رادارد عنوان داشت : شرایط صنعت وکشاورزی آمل دراستان وکشور بسیارخوب است وامروزه هر حرکتی که درآمل می شود درکشور تاثیر گذار است .

رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی،آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران با اشعاره به شعار ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد : شهرستان آمل ظرفیت های بالقوه ای دارد که می بایستی ازو جود نخبگان استفاده کنیم وفرماندارآمل هم خودشان از نخبگان هستند باید پیگیر امور باشیم تا به نتیجه برسیم .

 میران آملی تاکید کرد : مانباید منتظر باشیم که از خارج کسی بیاید ومشکلات مان را حل کند ما باید خودمان همت وتلاش کنیم .

وی با بیان اینکه اداوات کشاورزی که به کشاورزان تحویل داده می شود از کیفیت خوبی برخوردار نیستند گفت : متاسفانه کشاورزان ما فنی کار نیستند که خوب بتوانند از ادوارت کشاورزی استفاده کنند ، درحالی که تسهیلات برای خرید ادوات کشاورزی پرداخت می شود باید مشخص شود توسط چه کسانی وبرای چه اموری مصرف شده است ، باید پیگیری کنیم که حق کشاورز وکمباین داران رابگیریم .

 وی یادآورشد : روسای تشکلهای کشاورزی شهرستان آمل درکشور جایگاه ویژه ای دارند وبایدد ازاین ظرفیت برای ارتقاء کشاورزی درتمام بخش ها استفاده کنیم .

 وی با اشاره به وجود واحدهای غیرمجاز درصنعت مرغداری درآمل خاطرنشان کرد : اینها درچرخش تولید وکارآفرینی فعال هستند وبایستی سازماندهی شوند وبا برنامه ریزی بتوانیم از گسترش واحدهای غیرمجاز جلوگیری کنیم .

سید عباس حسینی سرپرست فرماندار ی ویژه آمل : خیلی خوشحال هستیم که دراین جمع برای حل مشکلات تشکلهای کشاورزی حضور دارم واعتقاد هم داریم که می توانیم درکنار شما عزیزان برای رفع مشکلات به راهکاری خوبی دست پیداکنیم .

 وی خاطرنشان کرد : محورما حمایت از بخش خصوصی ومردم هستند ویک تعیین تکلیف است نه آئین نامه ودستورالعمل نیست واراده بخش خصوصی مبنی برانجام کاراست وبا کمک شرکت های دانش بنیان باقدرت بیشتری مسائل را دنبال کنیم .

 وی تاکید کرد : نگاه ما نگاه اقتصادمحور ومدیریت اقتصادی است که لازم است که مجموعه ها درکنارهم وبا اشتراک منافع شکل بگیرد .

سرپرست فرمانداری ویژه آمل عنوان داشت : انتظارداریم که از بهترین های کشاورزی هستید دربرند سازی محصولات از قبیل عسل ، برنج ومرغ درکشور تلاش کنیم تا ایجاد ارزش افزوده صورت گیرد .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.