امروز سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ و ساعت ۰۶:۴۶ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ | ساعت انتشار : ۰۸:۵۱ | کد خبر : 61306 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • حوزه جنگ اقتصادی ایجاب می کند مسئولین بیشتر در سنگر کار حضور داشته باشند

 • دسته بندی مطلب : اسلاید , اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که پذیرش مسئولیت در شرایط جاری کشور بسیار سخت است، افزود: حوزه جنگ اقتصادی ایجاب می کند مسئولین بیشتر در سنگر کار حضور داشته باشند.

  رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن، تجارت در نشست با صنعتگران شهرستان آمل با اشاره به این نکته که دولت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در بخش تولید امسال نصب العین قرار می دهد ، گفت : مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت برنامه دولت تعیین شده است.

  وی افزود:در سال جدید می توانیم با توجه به نامگذاری سال به عنوان سال رونق تولید فرصت های خوبی را برای کشور ایجاد کنیم و صنعتگران از فرصت هایی که فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد کرده ،بهره برداری کنند. ‎
  وی ادامه داد : وزارت صمت برای حفظ وضع تولید موجود کوتاهی نخواهد کرد و از همه مدیران می خواهم حفظ وضع موجود و استفاده از فرصت ها را با جدیت دنبال کنند.
  رحمانی با بیان این که فرصت هایی مانند پایانه بین المللی برنج در آمل و پایانه مرکبات در جویبار با جدیت پیگیری شود ، اظهار داشت: امسال ایجاد پایانه های صادراتی را بخصوص در استان مازندران با تمام توان پیگیری خواهیم کرد.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این که مرکز تجارت جهانی برنج باید در مازندران شکل گیرد ، گفت : بزودی هیات هایی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی آخرین وضعیت تولید و تجارت به همه استان ها اعزام خواهند شد.
  مازندران با تولید یک میلیون و ۵۰ هزار تن برنج سفید و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع مرکبات رتبه نخست تولید این ۲ محصول را در کشور دارد.
  وزیر صنعت با تاکید بر این که اجازه نخواهند داد کسی برای تولید مانع ایجاد کند ، عنوان کرد: تفویض اختیار به استان ها و شهرستان ها در برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری قرار دارد.
  رحمانی با بیان این که پذیرش مسئولیت در شرایط جاری کشور بسیار سخت است، افزود: حوزه جنگ اقتصادی ایجاب می کند مسئولین بیشتر در سنگر کار حضور داشته باشند.
  وی به اهمیت توجه به فعالیت های تحقیاتی و اکتشاف معدن اشاره کرد و بیان داشت: معدن از اکتشاف تا صنایع معدنی جزو برنامه های ویژه دولت در سالجاری است.

  در ادامه این نشست عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولیدد درجهت رونق تولید گام برداشته شود اظهار کرد:مشکلات درکشور وجوددارد واینکه بیائیم دراین وضعیت اقتصادی وتحریم یک معجزه کنیم وجودندارد.

  یوسفیان ملا اظهار کرد: ۴٧ هکتار زمین بلا استفاده وصل به شهرک صنعتی امامزاده عبدالله وجود دارد که امیدواریم با پیگیری وزارت صمت به این شهرک متصل شود.

  وی ادامه داد : بارها وبارها موضوع این زمین درجلسه ستادمبارزه بامفاسد اقتصادی مطرح شد ولی به نتیجه ای نرسیدیم واقعا اگر شرکت دیزل قصدد سرمایه گذاری رادارد بیایند وشروع بکار کنند.

   وی تاکید کرد : حق نیست که متولیان این زمین بیایند بجای سرمایه گذاری به دنبال ویلا سازی باشند واین حرکت نه برای مسئولین استانی ومردم قابل قبول نیست .

   نماینده مردم آمل درمجلس اشاره کرد :  متأسفانه امروزه بانک‌ها خودشان نیز یک تاجر هستند و جلوی بسیاری از کارها را می‌گیرند.

  عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه تلاش ما ضمانت اجرایی مصوبات در کارگروه تولید است، افزود: در کشورمان مراجع نظارتی زیادی داریم ولی عملاً نظارت به نتیجه پایانی نمی‌رسد و شکوائیه‌ها را از این مرجع‌ها خارج کنیم.

  یوسفیان ملا با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی و مسئله تحریم نمی‌توان معجزه کرد اما این دولت تمام تلاش خود را انجام داده است، افزود: بعضی بانک‌ها برای دریافت مطالبات تسهیلات، متأسفانه بدهکار را نمی‌شناسند و تمام املاک ضامن را تملک می‌کنند و تملک تمام املاک ضامن به نوعی یک محرومیت کامل است.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "حوزه جنگ اقتصادی ایجاب می کند مسئولین بیشتر در سنگر کار حضور داشته باشند"
  نظرات در مورد » “حوزه جنگ اقتصادی ایجاب می کند مسئولین بیشتر در سنگر کار حضور داشته باشند”
  1. مردم شب و روز کار می کنند. حتی بنده خداها مجبورین روز تعطیل هم برن سرکار. اونی که کار نمی کنه خودتون هستید