×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Monday, 15 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
نشست نمایندگان اصولگرای ادوار مجلس شورای اسلامی در   حمایت از مسعود پزشکیان

جمعی از نمایندگان اصولگرای ادوار مجلس شورای اسلامی در نشستی به تشریح دیدگاه‌های خود درباره دلایل حمایت از مسعود پزشکیان پرداختند. 

کرات آملی؛عزت الله یوسفیان ملا نماینده ادوار مجلس در این نشست با اشاره به اینکه گفته می‌شد که پزشکیان فقط حامیان اصلاح‌طلب دارد اما این را ظلم به ایشان دانستیم و برای همین به صحنه آمدیم، گفت: ایشان بسیار شخصیت معتدل، عاقل، منطقی  هستند و هر سخن حقی از هر جایی بلند شود از او حمایت می‌کند در مجلس هم هر حرف حق از هر حنجره‌ای بلند می‌شد از او حمایت می‌کرد. 

وی با تصریح این نکته که پزشکیان پاکدست و سالم و صادق است و این باعث شد ستاد اصولگرایان برای انتخاب او به میدان بیایند، گفت: در دوره نمایندگی ستاد مبارزه با پولشویی به پیشنهاد و طرح پزشکیان بود که تلاش کرد اموال بیت‌المال را پیش از اعدام از بابک زنجانی پس گرفته گیرد که اینگونه هم شد.

یوسفیان ملا درباره دیدگاه های اقتصادی پزشکیان به ویژه در زمینه افزایش قیمت بنزین گفت: پزشکیان با هر نوع افزایشی در قیمت کالاها مخالف است. در مجلس هفتم که در حال رسیدگی به برنامه چهارم توسعه بودیم گفته شد که قیمت بنزین را سالانه ۲۰ درصد گران کنیم اما نمایندگان این موضوع را نپذیرفتند و ما آقای پزشکیان را در آنجا شناختیم که به‌عنوان وزیر بهداشت با افزایش قیمت بنزین مخالف بود. اگر کسی آمده و خواسته افزایش بنزین را توجیه کند، حرف خودش را زده است و نظر آقای پزشکیان نبوده است. آقای پزشکیان در جهت کاهش قیمت گام برمی‌دارد و اطمینان می دهم که او نه تنها قیمت بنزین را افزایش نمی‌دهد بلکه شاید با راه‌های جبرانی قیمت بنزین را نیز کاهش دهد.

وی با بیان اینکه هر کشوری روی مسأله‌ای حساس است، گفت: در ایران مردم روی انرژی حساس هستند و اگر بنزین گران شود، همه چیز گران می‌شود؛ بنابراین این حساسیت را آقای پزشکیان تشخیص می‌دهد و قیمت بنزین مطمئناً ثابت یا رو به کاهش خواهد بود.

نماینده ادوار مجلس درباره کاهش نرخ مشارکت در انتخابات و راهکار تشویق مردم برای حضور در این انتخابات گفت: بهترین نوع ایجاد رابطه یک حاکمیت با مردم، وجود اعتماد است. مردم اعتماد ببینند، قطعاً پاسخ آن را خواهند داد؛ بنابراین باید کاری کنیم که روش دولتمردان ما ایجاد اعتماد باشد. در مبارزه با مفاسد اقتصادی آقای پزشکیان بسیار پرتلاش بوده و او پرونده بابک زنجانی را جمع و جور کرد و پیگیر بود که چنانچه محکوم اقداماتی انجام دهد که اموال بازگردانده شود، از اعدام او خودداری شود.

وی گفت: گفته می‌شود اگر تکثر در نامزدها باشد، وارد می‌شویم و مشارکت بیشتر است؛ و آنهایی که یک روز می‌گویند رای می دهیم و یک روز می‌گویند رای نمی‌دهیم نیز شاید به دلیل عدم وجود تکثر در میان نامزدها است.

یوسفیان ملا در پاسخ به پرسش دیگری درباره حمایت دولت از یکی از نامزدهای انتخابات هم گفت: مقامات اجرایی در دولت حامی یکی از نامزدهاست و مردم این را می‌بینند و همین موجب عدم اعتماد می‌شود. 

دیگر نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم بیشتر نگران مشکلات خود هستند تا دعوای جناحی، گفت: مشکل امروز ما کارآمدی است نه اصلاح طلبی و اصولگرایی.

سید حسین حسینی نقوی گفت: باید دقت کنیم که چه کسی گرهی به گره‌های کشور می‌افزاید، باید ریل تغییر کند. دو نامزد داریم، یکی اهل تغییر و اصلاح این ریل اما دیگری می‌گوید من همین مسیر را ادامه می‌دهم چون مسیر خوبی است.

وی گفت: پزشکیان مردی متعهد و ولایتمدار است، در دانشگاه تهران دکتر پزشکیان در حالی در یک محیط دانشگاهی از رهبر دفاع کرد که نیازمند رای بود اما دیگر نامزدها هم در این دانشگاه‌ها سکوت کردند. 

این نماینده ادوار مجلس با تاکید بر اینکه پزشکیان توانمندی اصلاح را دارد، تصریح کرد: یک بار در موضع مخالف مردم قرار نگرفت حتی اگر از سوی کسانی مطر می‌شد که با او در یک جریان سیاسی بودند.

نقوی حسینی با اشاره به وعده های عجیب نامزدهای انصرافی در مناظره های تلویزیونی گفت: من از پزشکیان تشکر می‌کنم که منطقی سخن گفت و تاکید کرد که در کشور برنامه های توسعه و سیاست های کلی وجود دارد و ما برنامه داریم و این دقیقترین و صادقانه ترین پاسخ بود. 

این نماینده ادوار مجلس گفت: رقیب پزشکیان ۲۰ سال یک کاسه ماست دستش گرفته و می‌خواهد همه دریاها را دوغ کند، همه ماهی‌ها را دوغ دهد.  در حالی که پزشکیان می‌گوید آقا با یک کاسه ماست نمی‌توان اقیانوس را دوغ کرد و وقتی این موضوع را می‌شنود مدعی می‌شود که پزشیکان گفته نمی‌تواند! طبیعی است که کسی نتواند با یک کاسه ماست اقیانوس را دوغ کند. 

نقوی حسینی درباره برخی اظهارات مطرح شده در ایام انتخابات هم گفت: مگر مقام معظم رهبری بارها نفرمودند که اخلاق را رعایت کنیم و لجن پراکنی و نفرت افکنی نکنیم؟ چرا برخی نفرت افکنی می‌کنند؟ برخی در کجای نظام قرار گرفته‌اند که همه را محکوم به ضد ولایت می‌کنند اما خود به توصیه‌های صریح رهبری عمل نمی کنند؟ چه کسی در این مملکت گفت که دورریزها و پسماندها؟ آیا این حرف‌ها لجن پراکنی و نفرت پراکنی نیست؟ این موارد مردم را خسته و ناامید از مشارکت می‌کند و این خطرناک است.

نقوی حسینی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چطور ممکن است آرای حامیان آقای قالیباف در صندوق رای آقای پزشکیان انداخته شود؟ گفت: واقعیت این است که بین مجموعه حامیان و ستاد آقای قالیباف با مجموعه آقای جلیلی اشتراکات کمی وجود دارد. از رئیس ستاد جلیلی پیش از انتخابات سوال کردند که آیا حاضرید با آقای قالیباف ائتلاف کنید که او در پاسخ گفت حضور ما در انتخابات اعتقادی است؛ یعنی چنین ائتلافی وجود ندارد و اختلافات مبنایی است.

وی گفت: پیش بینی من این است که با استقبالی که از آقای پزشکیان از طرف مسئولان مختلف ستادهای انتخاباتی آقای قالیباف صورت گرفت شاید در حدود ۷۰ درصد نیروهای ستادی و کسانی که به آقای قالیباف رای دادند، به آقای دکتر پزشکیان تمایل دارند.

وی درباره شایعات گرانی بنزین در دولت احتمالی پزشکیان هم گفت: اینکه قیمت بنزین عادلانه و نُرم جهانی نیست قبول اما همه حرف‌ دکتر پزشکیان این است که مگر کارگر و کارمند ما به اندازه نُرم جهانی حقوق  و درآمد دلاری می‌گیرد که قیمت بنزین به نُرم جهانی برسد.

وی درباره نحوه تعامل مجلس و دولت آینده هم گفت: مجلس ناظر بر کار دولت است و نماینده وکیل‌الدوله نیست بلکه نماینده ملت است.

عوض حیدرپور نماینده ادوار مجلس هم دیگر سخنران این نشست بود که درباره مسعود پزشیکان گفت: علاقه‌مندم دکتر پزشکیان را به عنوان شهید زنده معرفی کنم، باید با ایشان زندگی کرده باشید تا بدانید که او در پایه و مبنا اصولگراست اما مواضعی دارد که برخی فکر می‌کنند قابل مصادره است. در ستاد دکتر پزشکیان هم در حال حاضر اصولگرایان بیشتر از اصلاح‌طلبان هستند.

وی درباره دلایل کاهش مشارکت مردم در انتخابات هم گفت: باید دید چه کردیم که مردم رای نمی‌دهند، این عدم استقبال از رای به محروم کردن مردم از حقوق خود بازمی گردد. 

وی افزود: برخی ممکن است بگویند که دکتر پزشکیان برنامه‌ای ندارد در حالی که او قائل به این است که الان وقت اعلام برنامه نیست. او گفت که افراد کابینه را معین کردم و این افراد از بین همه دسته‌جات کشور است و اصولگرا و اصلاح طلب هیچ نقشی در کابینه من ندارند؛ من معتقد به پایداری و ثبات نیرو هستم و از بین همه نیروهای کشور کابینه‌ام را تشکیل خواهم داد. من در این صحبت متوجه شدم که او با قلم خود، برنامه کاری‌اش را نوشته است. او تاکید دارد که عزت و جلال را به فرهنگ و فرهیختگان برمی‌گرداند تا کسی میل به مهاجرت نداشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره‌ احتمال گرایش حامیان قالیباف به سمت پزشکیان به مقایسه گفتمان نامزدهای انتخابات پرداخت و گفت: گفتمان دکتر پزشکیان گفتمانی توسعه ای برای ایرانی بهتر است؛ همچنین در مواضع آقای قالیباف نیز اشتراکاتی با این گفتمان وجود دارد و فکر می‌کنم که بخش عظیمی از نیروهای دکتر قالیباف به سمت دکتر پزشکیان کوچ خواهند کرد.
حیدرپور خاطرنشان کرد: قالیباف وقتی کاندیدای ریاست مجلس شد، اعلام کرد که اگر رای بگیرد در ریاست مجلس خواهد ماند که نماند اما یکی از کسانی که برای رئیس شدن او تلاش کرد، شخص آقای پزشکیان بود. 

وی درپاسخ به پرسشی درباره ادعای حمایت برخی از اعضای دولت از نامزدی مشخص گفت: رفتاری که ما از دولتی‌ها دیدیم و حمایت آن‌ها از کاندیدای خاص شایسته مردم ایران نبود.

 شهرام کوسه غراوی نماینده اصولگرای ادوار مجلس هم در این نشست با اشاره به اینکه «اخلاق، مدیریت و تخصص سه شاخصه اصلی مدیریت است»، افزود: آقای پزشکیان در مناظره‌ها اخلاق را رعایت کرد. او هم اخلاق مداری آقای رئیسی را دارد و هم روابط خارجی را بلد است و با انتخاب او اتفاق خیلی خوبی در کشور رخ می‌دهد.

وی با تصریح این نکته که آقای پزشکیان در دورانی که در مجلس دهم نایب رئیس مجلس بود، کمک‌های بسیاری برای پیش‌برد امور مردم انجام داد، گفت: صداقت و گفتار او اهل سنت را امیدوار کرده است./برنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.