×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 1 October , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شهردار آمل خبرداد؛پیگیری معضل پسماند شهرستان به عنوان یک مطالبه جدی و کشوری

شهردار آمل : موضوع رسیدگی به پسماند شهرستان آمل به یک مطالبه جدی وعمومی دراین شهرستان تبدیل شده وحتی وزیرکشور نیز صراحتا برای واگذاری زمین منال درحال پیگیری است.

کرات آملی/علی داودی درنشست خبری فصلی با خبرنگاران و فعالین فضای مجازی آمل که در سالن اجتماعات ستاد مدیریت بحران شهرداری آمل برگزار شد؛گفت:واگذاری زمین منال درحدفاصل موقعیت آمل و بلده که مورد تایید محیط زیست ومنابع طبیعی نیز بوده، همچنان بی نتیجه مانده است.

شهردارآمل افزود: شرایط دفن زباله درمحل عمارت درکیلومتر ۳۰ جاده هراز که درحدود ۴ دهه گذشته زباله چندین شهرستان مرکزی استان به این مکان منتقل می‌شد، درسال‌های گذشته گنجایش آن ازحد طبیعی هم فراتر رفته و شیرابه‌های آن به سمت جاده ارتباطی هراز نیز سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر روزانه بیش از ۱۸۰ تن زباله ازشهرستان آمل به محل دفن زباله عمارت منتقل می‌شود، گفت: به علت اشباع شدن وتکمیل بیش از حد ظرفیت دفن زباله درمنطقه عمارت، از سال گذشته زباله شهر‌های همجوار به عمارت متوقف شده است.

داودی با اشاره به اینکه درگذشته بعضی از پروژه ها بدون کار شناسی و مصوبه شروع شد عنوان داشت: پروژه های بدون مصوبه شورای ترافیک استان و راه وشهر سازی شروع شده که بخاطر وجود یکسری ازمشکلات نمی توان این پروژه ها را اجرا کنیم متاسفانه دربعضی از پروژه ها شاهد یک جنایت هستیم.

شهردارآمل همچنین از پیگیری‌های درحال انجام توسط این شهرداری برای اخذ موافقت اولیه کمیته استانی برای افزایش محدوده شهری خبر داد وگفت: پیش بینی می‌شود با پیگیری‌هایی که اکنون به صورت جدی توسط شهرداری آمل درحال انجام است، حداقل تا یکسال آینده اضافه شدن حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هکتار به عنوان محدوده جدید به مساحت شهرآمل الحاق شود.

داوودی، مزیت‌های این اقدام درحال پیگیری را برای رونق شهری آمل مناسب ارزیابی کرد و افزود: همزمان موضوع مهم بلند مرتبه سازی درسطح شهر آمل نیز درحال پیگیری است که امیدواریم دراین بخش نیز شهرداری به توفیقاتی دست یابد.

وی درپاسخ به برخی پرسش‌ها که شهرداری را متهم به کم کاری وشتاب نداشتن طرح‌های عمرانی متهم می‌کنند، گفت: متاسفانه طرح‌هایی دردوره شهرداران گذشته اجرا شده که بدون کارکارشناسی و حتی گرفتن مصوبه از شورای ترافیک استان و راه وشهر سازی شروع شده که درحال حاضر بخاطر وجود مشکلاتی نمی‌توان آن‌ها را اجرایی کرد.

داوودی ادامه داد: نمی‌خواهم به این موضوع اشاره بیشتری داشته باشم، اما متاسفانه دربعضی از طرح‌ها شاهد یک جنایت هستیم که شهروندان ازآن‌ها بی اطلاع هستند.

شهردارآمل با تاکید براینکه دریک سال گذشته حتی یک نیروی جدید کاری بدون مجوز وارد مجموعه شهرداری آمل، مناطق وسازمان‌های این شهرداری نشده است، گفت: البته دراین مدت انتقالی ۳ نیروی شهرداری از شهر‌های همجوار به شهرداری آمل داشتیم وبه غیرازآن نیروی جدی حتی بدون مجوز جذب نشدند.

داوودی، نوع نگاه خاص به نیرو‌های شاغل درشهرداری اعمل ازحجمی، شرکتی، پیمانی ورسمی را رد کرد وتاکید کرد، درمدیریت فعلی شهرداری آمل، همه نیرو‌های شهرداری را به یک چشم نگاه می‌کنیم وبرای شنیدین مشکلات آن‌ها در اتاق شهرداری به روی هم شهروندان و پرسنل شهرداری باز است.

وی همچنین از اجرای دو طرح مهم زیربنائی درورودی شهر آمل درماه آینده خبر داد وگفت: ساماندهی ورودی شهرآمل از بابل و محمودآباد به میدان هزارسنگر و ورودی وخروجی این میدان به سمت بابل، محمودآباد، کمربندی هراز ونیز داخل شهر به مساحت ۲۲ هزارمترمربع است.

داوودی افزود: طرح دیگرمربوط به بهسازی وزیباسازی ورودی ازمسیرجاده هراز به سمت شهرآمل است که خوشبختانه پیمانکار هر دو طرح گرفته شده وبه زودی اجرایی خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.