×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Saturday, 4 December , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تاثیر گذاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای نزدیکی کار، تولید و شغل نسل جوان کشور

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور:توجه جدی خانواده ها نسبت به هدایت درست فرزندان به سمت یادگیری وآموزش مهارتی وشغل ،برای آینده کاری آنها و کمک به توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار است.

کرات آملی/رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور به استقبال خوب خانواده‌ها در هدایت تحصیلی فرزندان به سمت مهارت آموزی را یک رویکرد بسیاردرست درمسیرتوسعه مهارت‌های کاری درکشور بیان کرد وگفت: نتیجه این رویکرد مثبت خانواده‌ها ودغدغه مهارت آموزی وداشتن مهارت شغلی برای آینده باعث شده تا در سال تحصیلی جدید حدود ۹۰ هزار نفر به شمار دانشجویان این دانشگاه درکشور افزایش یابد.

صالحی عمران، شمار دانشجویان درحال تحصیل در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه فنی وحرفه ای کشور را درحال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد وادامه داد، این تعداد در ۱۸۱ آموزشگاه ودانشکده های فنی در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: خوشبختانه اکنون سیاست وزارت علوم نیز به سمت توسعه مهارت آموزی است ودربرنامه جدی این دانشگاه توجه به تولید هست که دراین رابطه کارگاه‌های دانشکده‌های فنی متناسب با نوع آموزش‌های مهارتی پیوند داده می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشورادامه داد، دراین راستا در تلاش هستیم تا آموزش‌ها در محیط واقعی کار انجام شود واین رویه کاری که مهارت آموزی متناسب با مهارت کاری به مقوله اقتصاد وتوسعه اقتصادی درکشور نزدیک تر شود.

صالحی عمران، با بیان اینکه دربیشتر کشورهای توسعه یافته، خانواده‌ها برای تحصیل وثبت نام فرزندانشان به دنبال دانشگاه‌های مهارتی هستند واین یک فرهنگ جا افتاده در این کشورها تبدیل شده است، گفت: به هرحال تحصیل دراین دانشگاه حتی درکشورما نیزاکنون تا حدود زیادی رایگان هست و حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کلاس‌های آموزشی به صورت عملی وکارگاهی صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشوربا بیان اینکه متاسفانه سیستم های آموزشی ما دربروز این ضعف عمده ومشهود درعدم مهارت آموزی نسل جوان جامعه ما مقصر هستند، گفت: آموزش وپرورش در ۱۲ سال گذشته فقط درمسیر هدایت دانش آموزان به دانشگاه ها وانتخاب رشته ها پیش رفته ومتاسفانه با یک معضل بسیار بد جوان فارغ التحصیلی دانشگاهی بدون مهارت خاصی درکشور مواجه هستیم.

صالحی عمران، با اشاره به اینکه راهکارهایی که اکنون دنیا به آن سمت درحال حرکت وتوفیقات آن نیز رضایت بخش بوده است، گفت: نمونه کوچک آن اکنون دردانشکده فنی علامه حسن زاده آملی درحال انجام است، به این شکل که بیشتر درس ورشته های آموزشی دراین دانشکده متناسب با نوع علاقمندی دانشجو به مهارت آموزی در رشته دلخواه پرورش داده می شود که دانشجویان پس ازفارغ التحصیلی درتخصصی که کسب می کنند، به عنوان یک مهارت آموز درآینده مشغول به کار خواهند شد یا کارآفرینی خواهند کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.