امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ و ساعت ۰۶:۱۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 3 اکتبر 2019 | ساعت انتشار : 22:55 | کد خبر : 62382 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • رتبه خوب آمل در صدور کارت ملی هوشمند

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیر کل ثبت احوال مازندران در جلسه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در آمل،گفت:۸۱ درصد جمعیت آمل دارای کارت ملی هوشمند هستند.

  علی رجبی مدیر کل ثبت احوال مازندران در جلسه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در آمل با بیان اینکه ۸۱ درصد جمعیت آمل دارای کارت ملی هوشمند هستند، گفت: امسال بدون شماره ملی هیچ یک از افراد حق دادن رأی را ندارند و نکته قابل تأمل اینکه کارت ملی قدیمی نیز از دور خارج شده است و طبق آمار ۵ شهر در مازندران پائین‌ترین ثبت نام را دارند که خوشبختانه شهرستان آمل با ۸۲ درصد در رتبه‌های میانی قرار دارد که امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی بتوانیم نهضت کارت ملی هوشمند را در شهرستان آمل انجام دهیم.
  مدیرکل ثبت احوال مازندران گفت: بخشداران با همکاری دهیاران با شناسایی افرادی که در روستا‌ها اقدام به دریافت کارت ملی هوشمند نکردند می‌توانند این افراد را شناسایی کرده و با معرفی آن‌ها به اداره ثبت احوال جهت ارائه خدمات و ثبت نام اقدام گردد و یا اینکه تعداد افراد در روستا‌ها اگر بیش از حد باشد می‌توان از واحد‌های سیار استان جهت ثبت نام این افراد اقدام نمائیم.
  رجبی افزود: باتوجه به اینکه در بسیاری از شهر‌های کشور کسانیکه کارت ملی هوشمند ندارند ارائه خدمات به آن‌ها با مشکل مواجه شده و به همین دلیل شهرداری‌ها وبخشداری‌ها وارگان‌های دولتی نیز می‌توانند مردم را جهت دریافت کارت ملی هوشمند ترغیب نمایند تا بتوانیم یک جامعه الکترونیکی داشته باشیم و این کار مستلزم همت همه مدیران دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد. و بخشداران با استفاده از ظرفیت حضور دهیاران و شورا‌های اسلامی می‌توانند گام مثبتی جهت تحقق این امر بردارند.
  او گفت: کارت ملی هوشمند به عنوان ورود به دولت الکترونیک است و میانگین دریافت کارت استان ۸۵ درصد است که آمل با ۸۱ درصد رتبه خوبی دارد، اما با عزم  جدی بخشداران و با همکاری دهیاران می‌توانیم این درصد را به ۱۰۰ درصد افزایش دهیم و ارائه ندادن خدمات رسانی به کسانیکه کارت ملی هوشمند ندارند می‌تواند مردم را جهت دریافت کارت ملی هوشمند سوق داد.

  سید جعفر رسولی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان آمل نیز دراین جلسه بیان داشت : ۸۱ درصد جمعیت آمل دارای کارت ملی هوشمند هستند و ۱۹ الی ۲۰ درصد کارت ملی هوشمند ندارند تقریباً حدود ۶۰ هزار نفر و اگر کارت ملی هوشمند داشته باشند کار انتخابات به آسانی انجام می شود .

  معاون استاندار افزود : معتبرترین مدرک شناسایی کشور که با تکنولوژی روز دنیا در حال پیشرفت است کارت ملی هوشمند می باشد وطبق آئین نامه کسانیکه کارت ملی هوشمند آنها آماده نیست ولی ثبت نام اولیه را انجام دادند با ارائه شماره ملی در آخرین ساعات برگزاری انتخابات می توانند رأی بدهند .

  رسولی گفت : باتوجه به اینکه راهکارهای خوبی از سوی شهرهای دیگر جهت دریافت کارت ملی هوشمند برای مردم در نظر گرفته شد ، امیدواریم تا مدیران ذیربط هرگونه راهکار را جهت سهولت دریافت کارت ملی هوشمند برای مردم در نظر بگیرند تا مردم بتوانند نسبت به ثبت نام کارت ملی اقدام کنند تا گام مثبتی برای برگزاری انتخاباتی سالم برداشت .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "رتبه خوب آمل در صدور کارت ملی هوشمند"