امروز جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ و ساعت ۲۳:۴۴ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 | ساعت انتشار : 18:55 | کد خبر : 62231 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تولید سالانه ۷۰۰ هزار دوز اسپرم نژاد سمینتال درآمل

 • دسته بندی مطلب : اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از تولید ۷۰۰ هزاردوز اسپرم نژاد سمینتال برای اصلاح نژاد دام‌های بومی کشور در این شهرستان خبر داد.

  سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت:مرکز اصلاح نژاد وتولید اسپرم‌های منجمد دامی بخش خصوصی سالانه ۷۰۰ هزار دوز اسپرم نژاد سمینتال در این شهرستان تولید می‌کند.
  او افزود:نژاد سمینتال نژاد بومی کشور سوئیس بوده وطی ۵ قرن گذشته به کشور آلمان آورده شد که از گونه‌های گاو‌های قرمز رنگ و خالدار می‌باشد و قدرت سازگاری بالایی داشته و از توانایی‌های زیادی برخوردار است ودر دنیا جهت رسیدن به پیشرفت‌های ژنیتیکی از این نژاد استفاده کرده اند.
  اسلامی گفت: یک شرکت خصوصی در آمل از دانش فنی شرکت Bvn آلمان بهره‌مند شده وبومی سازی را به منظور اصلاح نؤاد دام‌های بومی کشور آغاز نموده و سالانه ۵۰۰ هزار واحد دوز اسپرم را در سراسر کشور توزیع می‌نماید که ۸۰ درصد نیاز داخلی کشوردر مرکز اصلاح نژاد آمارد دام آمل تامین می‌گردد که بارضایت مندی پرورش دهندگان و از سوی دیگر با استقبال دامداری‌های روستایی و صنعتی و نیمه صنعتی قرار گرفت.
  او افزود: نژاد سمینتال یک نژاد دو منظوره شیری –گوشتی بوده که یک گاو شیری روزانه ۲۸ تا ۳۰ لیتر شیر تولید میکند وپرواری آن بعد از ۹ ماهگی روزانه ۱ هزارو ۶۰۰ گرم تا ۱ هزارو ۸۰۰ گرم افزایش وزن دارند که در نهایت به وزن ۷ صد کیلو رسیده و به کشتارگاه ارسال میشود.

  آغاز عملیات اجرایی شن ریزی جاده بین مزارع

  سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت :از ابتدای طرح تجهیز و نو سازی اراضی کشاورزی این شهرستان شن ریزی ۳۲۷ کیلومتر جاده بین مزارع روستاهای  شهرستان آمل با اعتبار دولتی از فعالیتهای این مدیریت می باشد که با اجرای این طرح ۳۲۸کیلومتر  ۵۰۰متر جاده شن ریزی شده در این شهرستان اجرا شده است

  وی افزود: سهولت درحمل و نقل ماشین آلات و ادوات کشاورزی و جابجایی نهاده ها، ایاب و ذهاب آسان کشاورزان به مزارع  و دسترسی راحت تر به اراضی شالیزاری برای کاهش هزینه تولید از جمله اهداف و مزایای احداث شن ریزی بین مزارع است که کشاورزان این شهرستان از آن برخوردار شدند.    

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در خاتمه گفت: از تمام توان و ظرفیت موجود برای رشد و اعتلای کشاورزی استفاده می کنیم و امیدوار هستیم به اهداف سازمان که کشاورزی پایدار، توسعه بخش کشاورزی و امنیت غذایی است، برسیم. 

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "تولید سالانه ۷۰۰ هزار دوز اسپرم نژاد سمینتال درآمل"