امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۴۶ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۰۰:۱۵ | کد خبر : 60994 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • راه‌اندازی مرکز بازپروری در آمل در آینده نزدیک

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • معاون بهزیستی مازندران :از دیگر برنامه‌های سازمان بهزیستی مازندران راه‌اندازی خانه امن برای بانوان و دختران بین‌راهی و بی‌خانمان و مرکز بازپروری زنان ویژه در ساری است که به زودی مرکز بازپروری در آمل راه‌اندازی می‌شود.

  وحید حسین‌زاده در آئین افتتاحیه چهار پروژه خدماتی و عمرانی بهزیستی آمل با بیان اینکه در مازندران ۱۷۰ مرکز مشاوره فعالیت دارد که از این تعداد ۷۰ مرکز در حوزه طلاق است، بیان کرد: در آمل چهار مرکز به حوزه طلاق می‌پردازد که به شکل کار تیمی جهت کنترل و جلوگیری از افزایش طلاق به فعالیت می‌پردازند.

  وی با اشاره به اینکه امسال از ابتدای سال تاکنون ۸ هزار و ۵۰۰ پرونده طلاق در مراکز استان ثبت داشتیم، تصریح کرد: همچنین در راستای مهارت زندگی نیز حدود ۴۵۰۰ نفر آموزش دیدند که سازمان به صورت رایگان آموزش مهارت‌های اساسی زندگی را در مدارس، مراکز عالی دانشگاهی و اماکن مدهبی دستور کار قرار داده است.

  حسین‌زاده با تاکید براینکه مازندران مشابه ۹ ماهه سال‌ گذشته امسال با کاهش آمار طلاق داشته و در امر پیشگیری و کنترل رشد چهار درصدی داشته است، افزود: اکنون بیشترین آسیب اجتماعی در این استان به بخش همسرآزاری و کودک‌آزاری برمی‌گردد که تاکنون ۷۰۰ تماس همسرآزاری، ۵۲۰۰ تماس کودک‌آزاری و ۶۰۰ مورد تماس خودکشی داشتیم که ۶۷ درصد از موارد کودک‌آزاری بین سنین ۷ تا ۹ سال بوده است.

  حسین‌زاده از راه‌اندازی مرکز نگهداری کودکان کار و خیابانی در غرب استان خبر داد و گفت: این مرکز اکنون در ساری به فعالیت می‌پردازد که رسیدگی کودکان آسیب‌پذیر جامعه را انجام می‌دهند.
  معاون بهزیستی مازندران با بیان اینکه همچنین بزودی دو مرکز دخترانه و پسرانه زیر ۱۸ سال خانواده‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست در این استان راه‌اندازی می‌شود، افزود: این سازمان با فعالیت این مراکز سعی دارد تا به رفع مشکلات آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها و کودکان مازندران بپردازد.
  رئیس اداره بهزیستی آمل نیز از افتتاح ۴ پروژه خدماتی و عمرانی بهزیستی این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل توسعه ساختمان مرکز حمایتی بهزیستی آمل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، مجتمع خدمات پیشگیرانه یاسان با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال و ایجاد ۴ اشتغال پایدار و مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال و ایجاد پنج اشتغال پایدار بوده است.
  کبری اسفندیاریان افزود: همچنین احداث کارگاه سفال و صنایع دستی با ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات اعطایی بوده که برای سه نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "راه‌اندازی مرکز بازپروری در آمل در آینده نزدیک"