امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ و ساعت ۰۰:۲۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۲۲:۴۵ | کد خبر : 60790 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • ساخت ۸۰ هزار خانه محروم و۳۰ هزار خانه عالم برای ترویج دین و اشاعه مبانی اسلامی توسط بنیاد برکت احسان

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان کشوربا بیان ایجاد بیش از یک هزار مسجد در کشور، افزود: ۸۰ هزار خانه محروم توسط بنیاد برکت احسان ساخته شده و ۳۰ هزار خانه عالم برای ترویج دین و اشاعه مبانی اسلامی ایجاد شد.

  امیرحسین مدنی امروز در مراسم اهدای ۵۰ دستگاه ویلچر به معلولان شهرستان آمل اظهار داشت:ستاد اجرایی فرمان امام راحل تاکنون توانسته خدمات بسیار زیادی به نیازمندان و مردم سراسر کشور ارائه دهد که یکی از این خدمات ایجاد بیش از یک هزار و ۵۰۰ مدرسه در سطح کشور است.

  وی با اشاره به اینکه ستاد بنیاد در یک سال اخیر تشکیل شده تا در جهت فعالیت حوزه‌های اجتماعی ورود یابد، افزود: در نخستین فعالیت در این حوزه، در امر محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و عدالت اجتماعی جهت ایجاد اشتغال بوده که در سراسر کشور ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرد.

  مدنی ادامه داد: بنیاد توانست به راه اندازی واحدهای صنعتی در مازندران و ایجاد اشتغال خانگی وارد و خدمات ارائه دهد تا خدمات ویژه تری به خانواده‌های محروم در مناطق محروم بدهد.

  مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان با اعلام اینکه با توجه به وضعیت و‌ اتفاقات کشور در سه ماه اخیر و افزایش هزینه‌های کشور ستاد اجرایی در بحث رسیدگی خانواده‌های کم برخوردار ورود یافته و این خانواده‌ها را تحت حمایت قرار داده است، گفت: تاکنون هشت هزار  جهیزیه بین نوعروسان توزیع شده که امسال نیز دو هزار جهیزیه در حال توزیع است.

  مدیرعامل بنیاد اجتماعی برکت احسان کشور با اعلام اینکه هزینه‌های نگهداری معلولان و تأمین ویلچر برای آنها امروزه با جهش سه برابری در قیمت مواجه شد، ادامه داد: حدود ۴۵۰ هزار معلول جسمی حرکتی در کشور داریم که بیش از ۳ هزار نفر آنها به دلیل نداشتن ویلچر در منازل و خانه‌های خود هستند.

  این مسؤول تهیه ویلچر مورد نیاز معلولان را از مهمترین اهداف بنیاد برکت دانست و بیان کرد: مردم به خوبی در پویش چرخ زندگی شرکت کردند و حدود ۳ هزار ویلچر در مناطق محروم کشور توزیع شد.

  مدنی با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت: بنیاد برکت احسان در راستای جامه عمل پوشاندن به منویات معظم‌له همه تلاش خود را به کار می‌بندد.

  وی با اعلام در پیش بودن عید نوروز، بیان کرد: نباید در شرایط سخت اقتصادی جامعه مردم شب عید در تنگنا قرار گیرند و برای محرومان توسط مردم، مسؤولان و خیران توجه ویژه در دستور قرار گیرد.

  مدنی با اشاره به اینکه در حوزه درمان بیماران سرطانی و پرداخت نسخه داروهای بسیار گران قیمت گام‎های زیادی برداشتیم، یادآور شد: در روستاهای محروم به درمان ناباروری زوج‌ها پرداختیم و با شعار اینکه دیگر نباید کودکی در کشور ناشنوا باشد سالانه یک هزار مورد کاشت حلزون داریم.

  معاون امور توانبخشی بهزیستی استان مازندران نیز در این مراسم بیان کرد: عرصه بهزیستی و خدمت به معلولان و نیازمندان جامعه عشق و دلدادگی است در راستای ارائه خدمات به معلولان و توانبخشی می‌خواهیم تا بهترین خدمت‌ها را مهیا کنیم.

  عبدالرضا قلندری افزود: می‌خواهیم با همکاری همه نهادها و مردم موانع موجود سد راه معلولان را از پیش رو برداریم.

  وی بیان کرد: حدود ۱۲ هزار معلول در مازندران از وسایل توانبخشی بهزیستی بهره می‌برند همچنین معلولان توانمند در حالی می‌توانند توانمندی خود را نشان دهند که ابزار و وسایل توانبخشی برای آنها فراهم باشد.

  معاون بهزیستی مازندران گفت: باید با فراهم کردن ابزار و لوازم راه پیشرفت را برای معلولان باز بگذاریم.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "ساخت ۸۰ هزار خانه محروم و۳۰ هزار خانه عالم برای ترویج دین و اشاعه مبانی اسلامی توسط بنیاد برکت احسان"