امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ و ساعت ۰۰:۳۷ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۵:۵۶ | کد خبر : 60636 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • رئیس شورای اسلامی شهر آمل:آرش یک اسطوره ملی و متعلق به همه مردم ایران است

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • رئیس شورای اسلامی شهر آمل : آرش متعلق به هیچ شهری نیست و هیچ شهری نمی تواند ادعا کند متعلق به آن شهر است، بلکه آرش یک اسطوره ملی و متعلق به همه مردم ایران است و قویا اعتقاد دارم آرش اولین شهید فرهنگ ایرانی است که برای خاک وطنش جان خود را اهداء کرد .


  مراسم استقبال از داریوش امینی دوچرخه سوار آملی که در طی ۱۰۰ روز ۷۰۰۰ کیلومتر دور ایران را با معرفی آرش کمانگیر رکاب زده بود با حضور محمد محمدی رئیس شورا و قاسم رسولی مقدم رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا، هاشم جمشید پناه مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و هیئت های ورزشی در سرای مهر شهرداری برگزار شد .

  محمد محمدی در این مراسم بیان کرد : آفرین بر حمیت، همت و اراده شما که ایران را انتخاب کردید و شهرهای مختلف ایران را رکاب زدید، این کار پسندیده یک همت و اراده فوق العاده می خواهد، آفرین به غیرتت که به عنوان نماینده شهر آمل و با نام آرش کمانگیر در سراسر کشور خواستی اعلام بکنی که آرش متعلق به شهر آمل است .

  وی تصریح کرد : بعضی از شخصیت ها و بعضی از مکان ها ملی هستند و متعلق به هیچ شهر و هیچ استانی نیستند، اگر بگوئیم آرش متعلق به آمل یا ساری است شخصیت یک اسطوره ملی مان را به یک شهر محدود می کنیم .

  محمدی ادامه داد : در تمام کشورها از این اسطوره سازی ها انجام شد تا این اسطوره ها الگویی برای آیندگان شود و آرش هم همین شکل را داشت ولی ایمان داریم که آرش زاده شهر آمل بود و این یک موضوعی است که نمی شود پنهانش کرد و همه نیز به آن آگاه هستند که آرش متعلق به آمل است .

  وی با بیان اینکه ۱۰۰ روز رکاب زدن اراده ای پولادین می خواهد و خیلی خوشحالم که هیئت دوچرخه سواری و دوچرخه سواران ما تا بدین حد فعال هستند از رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا و مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خواستار حمایت ویژه از هیئت دوچرخه سواری شد و اذعان داشت : متاسفانه یک ضعف جدی در سازمان های کشور وجود دارد که در بودجه ملی برای ورزش و فرهنگ و هنر خیلی ارزش قائل نمی شوند و واقعا حیف است که حداقل بودجه  هم به این امر با اهمیت اختصاص پیدا نمی کند .

  محمدی خاطرنشان کرد : شورا و شهرداری هم خیلی علاقمندند بر اساس توانایی خود کمک کنند تا اتفاقی در شهر بیفتد و ما هم سعی مان را می کنیم، ولی محدودیت داریم و تا آنجایی که منع قانونی وجود نداشته باشد از این حرکت های زیبا حمایت خواهیم کرد .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "رئیس شورای اسلامی شهر آمل:آرش یک اسطوره ملی و متعلق به همه مردم ایران است"