امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ و ساعت ۲۲:۱۸ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۲۳:۳۲ | کد خبر : 60512 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • میزبانی مازندران از جشنواره ملی برنج

 • دسته بندی مطلب : اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • جشنواره ملی برنج به میزبانی مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران در  آمل برگزار می شود.

  اسماعیل یزدان‌پناه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مرکز با طی کردن مسیرهای علمی سعی در متشکل کردن فعالان این عرصه دارد و در این راستا با حمایت‌های مسئولان استانی و شهرستانی جشنواره ملی برنج  به میزبانی این مرکز برگزار می‌شود، اظهار داشت: جشنواره ملی برنج در مرکز تجارت بین‌المللی با شیوه‌ای نو و ابتکاری برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی برنج مازندران در آمل از دهم تا دوازدهم آذر به مدت سه روز برگزارمی‌شود، افزود: در کنار این جشنواره کارگاه‌های آموزشی برپا تا تجربیات مرکز تحقیقات برنج و جهاد کشاورزی استان و آمل به کشاورزان ارائه شود.

  یزدان‌پناه با تاکید بر اینکه اساتید مجرب جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات برنج کشور مستقر در آمل در روزهای برگزاری جشنواره خدمات آموزشی ارائه می‌دهند، گفت: اجرای پنل‌های سخنرانی و برگزاری برنامه‌های بومی و فرهنگی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده این جشنواره است.

  مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت برنج در مازندران با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جشنواره برنج در مرحله نخست را برگزاری شکر به درگاه خداوند برای محصول پربرکت برای کشاورزان و سپس قدردانی از تلاش‌های کشاورزان عنوان و مطرح کرد: کشاورزان باید تلاش کنند تا با اقتصاد مقاومتی برای خودکفایی دست همت بدهند.

  امام جمعه دابودشت نیز با بیان اینکه خداوند تمامی پیغمبران را به زراعت توصیه کرده است و در سیره عملی پیام نیز کشاورزی و حمایت از کشاورزان توصیه شده است، بیان کرد: امسال در سه روز جشنواره ملی برنج برگزار می‌شود، محصول برنج با وجود همه برکت و نیازی که جامعه به آن دارد مغفول مانده است و در کنار مرکز بین‌المللی برنج از کشاورزان پیشرو نیز در این جشنواره بهره می‌بریم.

  حجت الاسلام مهدی تقی‌زاده با تاکید بر اینکه حرکت کشاورزان و مراکز تحقیقاتی و کشاورزی به سمت اقتصاد مقاومتی و نیز حمایت از تولید داخلی از اهداف و برنامه‌های این جشنواره است، عنوان کرد: باید خود را برای کارهای بزرگ آماده کنیم و استفاده از تولید داخلی تنها کار بزرگی است که می‌توان بر روی آن تمرکز کرد.

  وی با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرها میدانی به نام یک محصول مهم و حیاتی آن منطقه نامگذاری شده است و امیدواریم در شهر دابودشت به عنوان شهر و روستاهای محور تولید برنج نیز این امر صورت گیرد، گفت: میدانی در شهر دابودشت به نام برنج نامگذاری شود.

  درادامه اسلامی رئیس جهاد کشاورزی آمل نیز با تاکید بر اینکه آمل در رده دوم تولید برنج در مازندران قرار دارد و کیفیت محصول این منطقه نیز زبانزد است، تصریح کرد: اگرچه با تغییر کاربری ها و خرده مالکی شدن زمین ها، سطح کشت محصول ممکن است کاهش یابد اما کشت برنج می تواند توجیه داشته باشد.
  وی افزود: باید با رونق جشنواره های برنج، انگیزه در کشاورزان برای فروش و تغییر کاربری زمین ها افزایش یافته و به دنبال افزایش کشت و چندین نوبت کشت در زمین های کشاورزی باشیم.
  اسلامی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی استفاده چندباره از زمین و نیز برداشت چندین محصول در طول سال دیده شده است که باید کشاورزان در این زمینه آموزش ببینند.
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آمل با تاکید بر اینکه این شهرستان مقاوم دوم کشت برنج در استان را دارد و توان تامین برنج چهار و نیم تا پنج میلیون ایرانی را دارد، عنوان کرد: کشت رتون و کشت دوم می تواند به درآمدزایی کشاورزان کمک کرده و نیز میزان تولید محصول را افزایش دهد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "میزبانی مازندران از جشنواره ملی برنج"