امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۰۳:۲۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۰۹:۵۲ | کد خبر : 60381 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی خبرداد؛تخصیص ۲۹ میلیارد ریال وام جهت اشتغال به شهرستان آمل

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی آمل از اختصاص مبلغ ۲۹ میلیارد ریال وام جهت اشتغال به شهرستان خبرداد.

  ولی اله چلابی رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی شهرستان آمل در جلسه کارگروه اشتغال اظهار داشت : فرماندار اهتمام خوبی در بحث اشتغال داشته و دارند و شهرستان آمل از نظر اشتغال عملکرد خوبی در سطح استان ارائه داده است.

  این مسئول در ادامه افزود : در بحث مشاغل خانگی اعتبارات خوبی از سوی دولت تدبیر و امید به شهرستان آمل اختصاص داده شد تا با معرفی شهروندان به بانکها با ارائه طرح و مجوزات لازم بتوانیم آمار خوبی جهت اشتغال پایدار داشته باشیم .

  رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی بیان داشت : مبلغ دو میلیارد و نهصت میلیون تومان وام جهت اشتغال به شهرستان آمل اختصاص داده شد که ۷۰ درصد طرح پشتیبان و ۳۰ درصد طرحهای اشتغال را شامل می شود و افرادی که دارای پروانه هستند و می توانند فعالیت نمایند و بازار کارد و مواد اولیه را نیز به خوبی مهیا می نمایند در سطح مستقل می توانند وام دریافت نمایند و افرادی که هر نفر تا ۱۰ نفر را تحت پوشش قرار دهند تا مبلغ یکصد میلیون تومان وام تعلق می گیرد و دستگاههای اجرایی باید دقت خوبی در زمینه پرداخت وام داشته باشند تا مشکلی در زمینه پرداخت و بازپرداخت از سوی متقاضیان پیش نیاید .

  رئیس اداره کار بیان کرد : بانکهای عامل ملی ـ رفاه ـ صادرات و ملت در زمینه پرداخت وام اشتغال به متقاضیان باید تمام تلاششان را داشته باشند و با گرفتن مدارک مورد نیاز از متقاضیان و بررسی سوابق بانکی و کاری آنها دقت نظر داشته باشند .

  در ادامه این جلسه فروزان رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت بیان داشت : با عنایت به اینکه سال گذشته از ۷۲۰ میلیون تومان مبلغ ۳۷۵ میلیون تومان به صنعت و معدن و تجارت اختصاص داده شده که این اداره توانسته نسبت به پرداخت آن به متقاضیان دریافت وام گامی مثبت در زمینه اشتغال پایدار بردارد .

  این مسئول در ادامه افزود : اداره کارو صنعت و معدن دو دستگاه صدور مجوز وام مشاغل خانگی هستند که تا به حال به ۵ پرونده ارائه شده دستور پرداخت وام صادر گردید وباتوجه به اینکه تسهیلات ارزان قیمت که به متقاضیان تخصیص داده می شود مردم به این موضوع روی می آورند واستقبال خوبی در این زمینه انجام می گردد که خبر خوبی در جهت رفاه حال شهروندان می باشد .

  رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گفت : در شهرستان آمل مشکل خاصی وجود ندارد و در رابطه با سامانه کارا شهرستان آمل نمره اول را در سطح استان دارا می باشد و در حوزه روستایی نیز گامهای خوبی برداشته شده است که نگاه ویژه مسئولین را می طلبد با تا همکاری هم بتوانیم اشتغال پایدار در سطح روستاها داشته باشیم تا از مهاجرت روستائیان و جوانان روستائی به شهر جلوگیری نمائیم .

  همچنین سعید ولایی معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان آمل نیز گفت : شهرستان آمل در رابطه با بحث اشتغال پایدار در سطح استان رتبه خوبی دارد به دلیل اینکه همه مسئولین شهرستانی در رابطه با ایجاد اشتغال و پیگیری امور مربوطه به اشتغال جوانان پیگیریهای خوبی در این زمینه انجام می دهند وهمچنین با بودجه های خوبی که دولت تدبیر وامید در زمینه اشتغال در نظر گرفته این امر به خوبی در شهرستان آمل به ثمر نشسته است .

  ولایی گفت : باتوجه به اینکه هماهنگی های لازم در جهت جذب اعتبارات بین بانکها و ادارات دولتی انجام شود با تصمیمات لازم می توان مشکلات پیش رو را حل نموده و متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات مدنظر گردند . و در بحث کارا و وام های روستایی مشکلاتی وجود داشته که با تلاش مسئولین دستگاههای ذیربط و بانکها همکاری خوبی با هم داشته و مشکلات پیش رو حل گردید و پرونده های که به بانکها در جهت اشتغال فرستاده می شوند باید مورد بررسی دقیق قرار گرفته تا مشکلاتی نیز برای اشخاص و بانکها به وجود نیاید .

   

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "رئیس اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی خبرداد؛تخصیص ۲۹ میلیارد ریال وام جهت اشتغال به شهرستان آمل"