امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ و ساعت ۱۵:۳۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۲۲:۳۲ | کد خبر : 59604 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • پرداخت ۱۱ میلیارد،دلار چهار هزار و۲۰۰ تومانی به اشخاص عادی

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اینکه تا زمینه فساد آماده نباشد این اتفاق ها رخ نمی دهد، افزود: بیش از ۱۱ میلیارد به اشخاص عادی دلار چهار هزار و۲۰۰ تومانی پرداخت کردند.

  عزت الله یوسفیان ملا عصر جمعه در آئین تجلیل از خبرنگاران در آمل با اشاره به اینکه اگر اطلاعات را در سطح جهان به موقع به مردم برسانیم، بسیاری از اتفات رخ نمی دهد، افزود: کلمه عدالت را در بسیاری از جاهای مختلف بیان می کنیم اما معنای واقعی عدالت یعنی هر چیزی در سر جای خود باشد.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر توزیع امکانات در کشور یکسان باشد آن وقت عدالت برقرار است، ادامه داد: امروزه همه چیز بر عکس شده است و شاد رشد فساد در جامعه هستیم.

  وی بابیان اینکه دولت بیش از ۴٢ میلیارد دلار ارز دولتی به ۱٨ بانک دولتی و خصوصی پرداخت کرد تا به مسافران، دانشجویان و وارد کنندگان پرداخت شود، افزود: این بانک ها شروع به پرداخت ارز کردند اما لیست کاملی به ما ارائه ندادند تا ببینیم این ارز ها بین چه کسانی تقسیم شد.

  یوسفیان ملا با اشاره سختگیری ورود مردم عادی به وزارتخانه ها بیان کرد: وقتی یک فردعادی نمی تواند به راحتی وارد وزارتخانه شود چگونه یک خانم ٧٣۱ خودرو خارجی ثبت سفارش می دهد.

  یوسفیان ملا با بیان اینکه تعیین نرخ ارز و کالا دست یکسری افراد خاص داخل کشورمان است، ادامه داد: وقتی ۵۰ نفر تمام سکه ها را خریداری می کنند شاهد وقوع این وضعیت خواهیم بود.

  وی در خصوص انتشار اخباری به نقل از وی که ۹ میلیارد دلار ارز دولتی مفقود شده است، اظهار داشت: در متن خبری حرفی از اینکه بخشی از ارزهای ۴ هزار و ۲۰۰تومانی که به واردکنندگان تعلق گرفته گم شده، نیامده است.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال من  در راستای  صحبت های آقای رئیس جمهور بود، گفت: اعلام کردم که ۱۱ میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار به منظور واردات کالا ارز ۴ هزار و ۲۰۰اختصاص داده شده، از این میزان مشخص شد که دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به چه افرادی و برای واردات چه کالایی پرداخت شده است.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مثلا اعلام  شد که ۷۰۰میلیون دلار برای واردات دارو اختصاص داده شده، ادامه داد: درخصوص اختصاص ۹ میلیارد دلار ارز دولتی هنوز گزارشی اعلام نشده، درخواست ما این است که دولت و بانک مرکزی اعلام کند که این مبلغ را به چه افرادی و برای واردات چه کالایی پرداخت کرده است.

  وی با تاکید بر اینکه صحبتی در خصوص مفقود شدن ۹ میلیارد دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی نداشته‌ام، عنوان کرد: برای مثال مصرف برنج کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن است که ۲ میلیون تن آن در داخل کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات ۵۰۰هزار تن برنج داریم، قصد دارم بدانم که ارز اختصاصی به واردات برنج به منظور واردات ۵۰۰ هزار تن بوده یا ۱ میلیون تن و یا اینکه برای واردات چایی چه میزان ارز دولتی تخصیص داده شده است.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت‌های مطرح شده توسط رئیس جمهور را تکرار کردم، تصریح کرد: رئیس جمهور اعلام کرد که برخی از افراد ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی دریافت کرده؛ اما کالایی به کشور وارد نکرده‌اند، برخی ارز دریافت کرده‌اند اما قسمتی از آن را واردکرده‌اند و برخی دیگر برای کالای غیرضروری که نباید وارد شود ارز دریافت کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه بانک مرکزی در بیانیه خود توضیحی در زمینه سرنوشت ۹ میلیارد دلار ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نداده بلکه در آن طریقه ثبت سفارش و اینکه اسامی دریافت کنندگان ارز را به گمرک اعلام کرده گفته است، اظهار داشت: اسامی دریافت کنندگان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باید به مردم ارائه شود، نه گمرک.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در حال حاضر باید جواب کشاورزان را بدهیم، برنج کاران می‌گویند که برنج دست آنها مانده زیرا دولت بیش از حد نیاز ارز برای واردات این محصول پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: باید لیست دریافت کنندگان ارز منتشر شود تا به برنج کاران اعلام کنیم که بیش از حد نیاز ارز برای واردات پرداخت نشده و به اندازه نیاز کشور برنج وارد می‌شود.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "پرداخت ۱۱ میلیارد،دلار چهار هزار و۲۰۰ تومانی به اشخاص عادی"