امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ و ساعت ۲۱:۴۳ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۲۲:۴۶ | کد خبر : 59118 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاکید عضوشورای شهر آمل بر لزوم تدوین کتاب تاریخ وفرهنگ شهرستان

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی , اسلاید | تعداد بازدیدها : نفر
 • محمد محمدی در این جلسه ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان گفت : کتاب تاریخ آمل برای فرهنگ آمل دارای اهمیت زیادی است و باید کتاب جامعی از تاریخ آمل داشته باشیم .

  دومین جلسه کارگروه کتاب تاریخ آمل با حضور محمد محمدی نائب رییس شورا، فرزین محمودی پاتی رییس کمیسیون طرح و برنامه ریزی و توسعه شهری شورا، مسعود تسلیمی و جهانگیر آذری اعضای شورای اسلامی شهر آمل، محمد سعیدی رییس امور مالی شهرداری، دکتر امیرکلایی ( باستان شناس ) و میثم فلاح ( باستان شناس ) در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

  رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه با اشاره به تصویب روز آرش به نام روز ساری توسط اعضای شورای اسلامی شهر ساری تصریح کرد : ثبت آرش کمانگیر به نام یک شهر فرآیند قانونی دارد و شورای شهر به تنهایی نمی تواند آن را تصویب نماید و این اولین اتفاق نیست که دیگر شهرهای مازندران اسطوره ها و مشاهیر آمل را به شهر خود نسبت داده و تاریخ آمل را مورد حمله قرار می دهند و این موارد نشان دهنده اهمیت بیشتر و لزوم چاپ کتاب تاریخ آمل می باشد .

  نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : آمل شهری است که مشاهیر و تاریخ تمدن زیادی دارد و بارها مورد حمله فرهنگی شهرهای دیگر قرار گرفته تا این مشاهیر را به نام شهر خودشان ثبت نمایند و ما باید برای جلوگیری از این اتفاقات راهکارهایی داشته باشیم که چاپ این کتاب با کمک اندیشمندان شهر می تواند کمک بزرگی به این مشکل بنماید .

  محمدی به دو موضوع مهم هزینه مالی و تقسیم کار جهت انجام تحقیقات و موضوعات کتاب تاریخ آمل توسط اعضای کارگروه اشاره کرد و گفت : این کتاب چند جلدی که در ۴ بخش شامل آمل در پیش از تاریخ قبل از آریائیان، آمل در دوران تاریخی تا قبل از اسلام، آمل در دوران اسلامی تا اواخر قاجار و آمل در دوران معاصر اواخر قاجار تا پهلوی گردآوری خواهد شد می تواند الگویی برای خیلی از شهرها باشد و امیدوارم استارت این کار هر چه زودتر زده شود .

  وی خاطرنشان کرد : آمل تنها شهری در ایران است که در سال جاری چهاردهمین جشن آئینی و بومی تیرگان را با همت انجمن دماوند کوه که پایگاه آن در شهرستان آمل می باشد در ۱۵ تیرماه برگزار خواهد کرد .

  دکتر فرزین محمودی پاتی رییس کمیسیون طرح و برنامه ریزی و توسعه شهری شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه ما این کار مهم و با ارزش را قبول کردیم و تا به حال کسی متولی این کار نشد بیان کرد : باید یک تیم جامعی گردآوری شود و نظم خوبی به این کار داد تا کاری با وزن بالا صورت پذیرد و اعتقادم بر این است یا کاری را انجام ندهیم و یا اگر کاری انجام می دهیم با دقت و کیفیت بالا صورت گیرد .

  وی پیشنهاد داد تا در صورت تائید دیگر اعضای کارگروه کتاب تاریخ آمل، از طریق فراخوان از افرادی که در شهر آمل از تاریخ و گذشته این شهر اطلاعات قابل توجهی از نظر آکادمیک و علمی دارند دعوت شود تا برای انجام این کار کمک نمایند .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "تاکید عضوشورای شهر آمل بر لزوم تدوین کتاب تاریخ وفرهنگ شهرستان"