امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۲۶ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۹:۱۵ | کد خبر : 58795 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل: در مورد سلامت مردم به هیچ نهاد و ارگانی اجازه تعلل نمی‌دهیم

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با تاکید بر بهداشت فردی افراد شاغل در کشتارگاه سنتی آمل گفت: در مورد سلامت مردم به هیچ نهاد و ارگانی اجازه تعلل نمی‌دهیم.

  حمزه قاسمی در جلسه امنیت غذایی آمل با بیان اینکه کشتارگاه سنتی آمل باید بهینه شود، گفت: اگر کشتارگاه صنعتی در آمل از همین امروز کلنگ زنی شود، نباید دست روی دست گذاشت.

  قاسمی‌ پیگیری وضعیت کشتارگاه صنعتی و احداث آن به تنهایی کافی نیست، گفت: از سال ۸۹ تاکنون بحث کشتارگاه صنعتی در آمل بود و نمی‌ توان سلامت مردم را به خطر انداخت.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان با اشاره به اینکه آگاهی و اطلاعات و سواد مردم در خصوص مضرات دخانیات کافی نیست، افزود: با مشارکت بخشداران، شهرداری ‌ها و خانه‌ های بهداشت می ‌توان سطح آگاهی مردم را نسبت به این موضوعات افزایش داد.

  وی با تاکید بر اینکه نصب پیش سرد کن در کشتارگاه سنتی آمل الزامی‌ است، گفت: مردم اگر دامی ‌قربانی کردند سریعا نباید آن را مصرف کنند که رسم اشتباهی است که متاسفانه هنوز اجرا می ‌شود.

  قاسمی‌ افزود: مصرف گوشت پس از قربانی کردن از لحاظ علمی‌ بد است و باید در این خصوص اطلاع رسانی بهتر شود.

  حسین احسانی معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان آمل  نیز در این جلسه سلامت مردم را از مهمترین مقوله های مورد توجه شورای بهداشت شهرستان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی عنوان و ابراز داشت: با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان باید حل شده تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید .

  حسین احسانی افزود: از آنجایی که اولین رکن جامعه سلامت روح و جسم می باشد، جهت تضمین سلامت روح و جسم افراد جامعه در این خصوص با عنوان سلامت و امنیت غذایی فعالیتهایی انجام می پذیرد که خوشبختانه در این شهرستان اقدامات خوبی در دست بررسی می باشد .

   وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین خواستار بازدید مستمر کارشناسان بهداشت از مراکز مرتبط با سلامت مردم از جمله عرضه کنندگان مواد غذایی شد و افزود: سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد لذا در این راه نباید کم کاری و سهل انگاری صورت پذیرد چون سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد .

   معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری در رابطه با بحث فاضلاب کش خانگی افزود : فاضلابکش های شهرستانهای همجوار جهت تخلیه به منطقه عمارت می روند که این کار خلاف قانون بوده و نباید این عمل صورت پذیرد و در همین رابطه دستگاههای مرتبط باید برخورد جدی بعمل آورند و پیگیریهای جدی در این رابطه باید صورت گرفته و نتیجه در جلسات بعدی به جلسه ارائه گردد .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل: در مورد سلامت مردم به هیچ نهاد و ارگانی اجازه تعلل نمی‌دهیم"