امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۳۸ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۱:۰۶ | کد خبر : 58740 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • عزت الله یوسفیان ملا خبرداد؛احداث فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی , اسلاید | تعداد بازدیدها : نفر
 • نماینده مردم آمل در مجلس از ساخت فرودگاه اطفای حریق برای نخستین بار در شمال کشور در آمل خبر داد.

  عزت‌الله یوسفیان‌ملا در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به ساخت فرودگاه در این شهرستان، اظهار داشت: ساخت فرودگاه برای مسافربری برای استان مازندران کافی است و نیاز به فرودگاه دیگری در این شهرستان نیست.

  وی با اعلام اینکه در مصوبه دوم بودجه امسال، مطالعه و اجرای فرودگاه اطفای حریق، توریستی و تفریحی در این شهرستان دیده شده است، گفت: در این طرح زمین متعلق به شهرستان آمل خواهد بود و از وزارت جهاد به وزارت راه منتقل می‌شود.

  یوسفیان‌ملا با تاکید براینکه اسناد زمین برای تعیین تکلیف و واگذار به نهاد ریاست جمهوری رفته و در ردیف بودجه امسال تعیین تکلیف می‌شود، افزود: با ساخت و راه‌اندازی این فرودگاه هواپیماهای مورد نیاز از محل هواپیماهای موجود در آشیانه‌های کشور تامین می‌شود تا بتواند به اطفای حریق جنگل‌های شمال کشور کمک کند.

  نماینده مردم آمل در مجلس وجود چنین فرودگاهی را در استان مازندران با وجود موقعیت جغرافیایی ضروری دانست و مطرح کرد: جنگل‌های شمال کشور به کرات دچار آتش‌سوزی می‌شوند و بالگردها هیچ گاه نمی‌توانند به خوبی آتش را مهار کنند مگر اینکه باران ببارد اما هواپیماها به خوبی می‌توانند در این زمینه عمل کنند بنابراین وجود فرودگاه با تجهیزات کامل مهار آتش در این استان لازم است.

  وی با بیان اینکه خیابان بیمارستان امام علی تا به حال ۲ بار برای آن مناقصه صورت گرفت که پیمانکاری شرکت نکرد، افزود: در مناقصه اخیر این محور ۶ شرکت در این مناقصه شرکت کردند تا بزودی مشکل این منطقه هم رفع و حل شود.

  این مسول با تاکید بر اینکه اکثر بخش های مهم محور هراز اعم از تونل و پل ها احداث شده و تنها وصل کردن آنها به یکدیگر باقی مانده، اظهار کرد: ۸۰ میلیارد تومان برای سد و ۴۰ میلیارد تومان بودجه داخلی ادارات شهرستان و ۳۴ میلیاردتومان برای پل روگذر هزار سنگر و ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای شهرداری آمل جهت احداث سالن و تعریض خیابان امام رضا تخصیص یافت.

  یوسفیان ملا با اشاره به اقدامات مربوط به زباله سوز آمل ادامه داد: وزارت کشور به دنبال مکانی برای احداث زباله سوز در آمل بود که پس از ارائه گزارش پاساکش موافقت خود را برای تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان از ۱ هزار میلیارد بودجه سالانه به پاساکش بعد از شروع اقدامات و آماده شدن فضا اعلام نمود.
  وی با بیان اینکه مجلس دولت را مکلف کرد که با خرید زندان آمل آن را در اختیار شهرداری یا وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت ساخت فرهنگسرا قرار دهد، گفت: هزینه خرید بین ۲۰ تا ۴۰ میلیارد تومان خواهد بود که دولت آن را خریداری خواهد کرد.

  فرماندار ویژه آمل نیز در این حلسه با بیان اینکه در سفر اخیر معاون رییس جمهور مبلغ ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه های عمرانی شهرستان آمل تخصیص یافت, گفت: یکی از این پروژه های مهم احداث پل میدان هزار سنگر بود که ۳۴ میلیارد تومان برای اتمام آن از محل اعتبارات ملی تخصیص یافت.
  وی با اشاره به اینکه ادارات در جذب اعتبارات تخصیص یافته پیگیر باشند تا جابجایی اعتبارات در مرکز استان ان اداره صورت نگیرد.
  این مسول با تاکید بر اینکه اورده رودخانه هراز برای زمین های کشاورزی تاز ۴۰ متر مکعب آب به ۱۵ متر مکعب کاهش یافته است, اظهار کرد: : طبق نظر کارشناسان به دلیل کاهش نزول بارش برف و باران با خشکسالی مواجه هستیم و باید خشکسالی در سال جاری جدی گرفته شود.
  رسولی با اشاره به اینکه ۱۶ هزار هکتار از زمین های کشاورزی نشا صورت گرفت, خاطرنشان کرد: همکاری های لازم با کشاورزان صورت گیرد تا کشاورز دچار  دغدغه بابت تامین سوخت, کود و سمون شیمیایی نشود.
  معاون استاندار مازندران در خاتمه گفت: حمایت از کالای ایرانی وظیفه شرعی و قانونی مدیران و مردم است و نباید کالای خارجی مشابه تولید داخلی در ادارات استفاده شود.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "عزت الله یوسفیان ملا خبرداد؛احداث فرودگاه اطفای حریق شمال کشور در آمل"