- کرات آملی - http://keratamoli.ir -

صدای اعتراض در قلب هیرکانی +عکس

روز جمعه هفتم اردیبهشت درگرامیداشت روز جهانی زمین جمع کثیری از کوهنوردان، طبیعت دوستان و فعالین محیط زیست استان زمردنشان مازندران ضمن جنگل پیمایی در محل مقرر تجمع یافته و با صدای بلند و بیانی صریح مراتب اعتراض خود را به پروژه احداث تله کابین در جنگل الیمستان اعلام کردند.

جنگل الیمستان در نزدیکی شهر آمل و درمجاورت امامزاده تاریخی حسن لهاش یکی از بکرترین و زیباترین باقیمانده های میراث سبز هیرکانی است که پیش از این در چند قدمی ثبت جهانی قرار گرفته بود.
درمراسم یادشده عباس محمدی دبیر انجمن دیده بان کوهستان و مسعود مولانا عضو شورای هماهنگی محیط زیست کشوربه بیان معضلات ایجاد شده درپیامد چنین پروژه هایی پرداخته و بطور جد خواستار توقف آن گشتند.

مسعود مو لانا از نابودی حداقل یک میلیون هشتصد هزار هکتار جنگل هیرکانی در ظرف چهار دهه گذشته گفت و اینکه تله کابینیزه کردن این اکوسیستم شکننده آنرا به سمت انحطاط خواهد برد.

هم چنین عباس محمدی به فریبکاری های متولیان چنین پروژه های زمینخوارانه پرداخت، که چطور به بهانه اشتغال یا توسعه با تسلط بر جنگلها و منابع طبیعی بساط تصرف و نهایتا تملک و تغییر کاربری اهداف نهایی خودرا عملی خواهند کرد.
پرسش اینست که آیا مسیولین امر صدای اعتراض مردم طبیعت دوست وکارشناسان دلسوخته ایرانزمین را خواهد شنید و این پروژه مخرب را متوقف خواهند نمود و یا با تن دادن به چنین واگذریهایی پرحاشیه ،سیر تخریب سرزمین با شتاب بیشتری دنبال خواهند کرد ؟!/علی منصوری

[1] [2] [3] [4]