امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۰۳:۴۰ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۶:۵۸ | کد خبر : 58592 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • افزایش جهانی قیمت نفت در پی حمله موشکی آمریکا به سوریه

 • دسته بندی مطلب : سیاسی | تعداد بازدیدها : نفر
 • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به رکوردزنی رشد قیمت نفت همزمان با حمله موشکی آمریکا به سوریه، این رخداد را به ضرر آمریکا و متحدانش ارزیابی کرد.

  عزت الله یوسفیان ملا در واکنش به حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه این اقدام آمریکا را اقدامییک جانبه و مغایر با قوانین بین المللی خواند و تصریح کرد: آمریکا تصور می‌کند مسئول برقراری نظم نوین جهانی در دنیا است و هرکجا اتفاقی می‌افتد آمریکا باید عکس العمل نشان دهد.

  نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله موشکی سوریه را حمله به کشوری برشمرد که دارای دولت رسمی و قانونی است و آن را نقض قوانین بین المللی عنوان و اضافه کرد: در قوانین بین الملل حتی ورود هواپیمای مسافربری بدون مجوز دولت کشور حاکم، خلاف قوانین بین المللی است بنابراین اقدام آمریکا نقض حاکمیت به شمار می‌آید و شورای امنیت سازمان ملل باید موضع صریح و مقتدرانه در برابر این اقدام اتخاذ کند.

  وی یادآور شد: البته با توجه به اینکه آمریکا دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل است هر تصمیمی بر خلاف خود را وتو خواهد کرد و این خود نشان‌دهنده ضعف در قوانین بین المللی است که زور در برابر زور قرار دارد.

  یوسفیان ملا با یادآوری اعزام کارشناسان سازمان ملل به سوریه برای بررسی احتمالی حمله شیمیایی در این منطقه، افزود: هنوز کار کارشناسان سازمان ملل در سوریه خاتمه نیافته بود که آمریکا خودسرانه یک طرف را محکوم و حمله موشکی به مواضع طرف سوری انجام داد و این خود بیانگر این است که آمریکا اهداف دیگری را از این حمله دنبال می‌کند.

  وی با طرح این سئوال که چرا کشور آلمان که در برخورد با سوریه از همه صریح‌تر عمل می‌کند در این عملیات آمریکا را همراهی نکرد، ادامه داد: سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه در پاسخ به افکار عمومی خود در داخل در مانده‌اند و به همین دلیل آمریکا را در این مسیر همراهی کرده‌اند و حتی کانادا شریک درجه یک آمریکا اعلام کرد که در این عملیات آمریکا را همراهی نخواهد کرد.

  عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس اقدام موشکی آمریکا و متحدانش را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و افزود: همچنین این اقدام نوعی سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی این کشورها است.

  وی درباره تبعات اقتصادی حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه، توضیح داد: قطعا این حمله هزینه‌های بسیاری را برای کشورهای مهاجم به دنبال خواهد داشت و اگر در مجامع بین المللی با حق وتو و با زور حرف خودشان را به کرسی بنشانند ولی در عمل و در عرصه اقتصادی دنیا چندین برابر متضرر خواهند شد.

  یوسفیان ملا با اشاره به افزایش شدید قیمت نفت پس از آغاز مناقشات آمریکا و روسیه، اظهار کرد: انگلیس و فرانسه از واردکنندگان بزرگ نفتی هستند که افزایش قیمت نفت به اقتصاد این دو کشور ضربه خواهد زد؛ همچنین عدم اعتماد بین المللی نیز در معادلات اقتصادی دنیا بر اقتصاد آمریکا تأثیر منفی از خود بر جای خواهد گذاشت.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر کشورهای دیگر مانند کشورمان ایران و سوریه که از صادرکنندگان نفت هستند با این افزایش قیمت نفت سود خواهند کرد و اگر تصمیم جهانی علیه این کشورها رقم بخورد هزینه پرداختی آمریکا و متحدانش بسیار بالاتر از هزینه‌های که به سوریه تحمیل کردند، خواهد بود./

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "افزایش جهانی قیمت نفت در پی حمله موشکی آمریکا به سوریه"