امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۰۲:۱۸ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ | ساعت انتشار : ۱۰:۴۹ | کد خبر : 58532 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • استاندار مازندران:با رشد اقتصادی، وصول حقوق دولت و با کسب درآمد توسط دولت زیرساخت‌ها نیز توسعه می‌یابد

 • دسته بندی مطلب : اسلاید , اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 •  استاندار مازندران رشد اقتصاد حول محور مردم را مهم‌ترین برنامه‌ریزی دانست و ادامه داد: با رشد اقتصادی، وصول حقوق دولت و با کسب درآمد توسط دولت زیرساخت‌ها نیز توسعه می‌یابد.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،محمد اسلامی، عصر چهارشنبه، در مراسم اولین نشا مکانیزه برنج سال ۹۷ در دشت‌سر آمل با بیان اینکه همه چیز در این استان مهیا است و برای استفاده از ظرفیت‌ها نیاز به همدلی و همکاری داریم، افزود: در این سال ‌های بعد از انقلاب اسلامی کارهای بزرگی صورت گرفته است اما نکته مهم بر بکارگیری از منابع نامحدود در کشور است؛ باید وابستگی خودمان را به نفت کمتر کنیم و بر دیگر منابع درآمدی تکیه کرده تا به ذخیره‌ سازی این منبع زیرزمینی را داشته باشیم.

  اسلامی با تاکید بر اینکه مهمترین برنامه‌ ریزی استان در زمینه اقتصاد به محوریت و ریشه بر مردم دارد تا با ایجاد کسب درآمد، زیرساخت‌ها از سوی دولت توسعه ‌یابد، اظهار داشت: تجمیع عوارض و مالیات ارزش افزوده یکی از این برنامه ‌ها است که با جمع‌آوری ۳۰۰ میلیارد تومانی مالیات ارزش افزوده ۳۰ درصد به روستاها و ۷۰ درصد شهری جهت توسعه و عمرانی استان گام اساسی برداشته شود.

  استاندار مازندران با اشاره به اینکه در راستای بهره‌ وری ماشین‌آلات کشاورزی روستاییان، باید دستگاه‌های دولتی به حمایت از کشاورزان بپردازند و با قرار گرفتن فصل کمبود آب در مصرف آن دقت عمل صورت گرفته و مدیریت دقیق انجام شود و به مانند گذشته دست و دلبازی در توزیع آب مشاهده نشود، مطرح کرد: بکارگیری الگوی کشت و ارقام به منظور افزایش ظرفیت کسری محصول از دیگر برنامه‌ای است که در سال جاری برای بهبود اقتصادی کشاورزی باید فراهم شود تا جلوی واردات محصول گرفته شود.

  وی هدف‌گذاری در زمینه صادرات را از مهمترین برنامه استان جهت حمایت از تولیدات و صنایع مازندران بیان کرد و گفت: اکنون ۶٫۵ میلیون تن محصولات باغی، کشاورزی، آبزی داریم که رقم قابل ملاحظه‌ای است و با هدف‌گذاری صادرات می‌توان به درآمد ۳ میلیارد دلاری رسید و این شعار نیست بلکه برنامه‌ریزی دقیق است که باید تلاش و کار صورت گیرد.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه با مکانیزه کردن کشاورزی بسیاری از فشارها حین عملیات کاشت، داشت و برداشت، افزود: کشاورزان طی سال‌های گذشته برای شخم زدن اراضی کشاورزی از پاها و توان جسمی بهره می‌گرفتند.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشاورزان با مشکلات بی‌شمار در عملیات کشاورزی به گذران زندگی پرداختند هر چند در نهایت سودآوری برای کشاورزان نداشته است.

  این مسؤول بیان کرد: با توجه به مکانیزاسیون ادوات کشاورزی امید داریم حمایت از کشاورزان با توجه مدیران و مسؤولان ادامه داشته و با ترویج ابزارآلات کشاورزی این روند تداوم می‌یابد.

  یوسفیان‌ملا با بیان اینکه در گذشته زنان روستایی همپای مردان در شالیزارها مشغول کشاورزی بودند و به امر منزل هم رسیدگی می‌کردند، متذکر شد: حدود ۱۱ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی هر ساله در کشور تولید می‌شود که ۳ میلیون تن آن برنج خواهد بود.

  وی با تأکید بر نیاز به واردات بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج در کشور، گفت: دولت در فصل برداشت محصولات کشاورزی، از واردات بی‌رویه ارقام خارجی خودداری کند تا کشاورزان به سود خود برسند.

  در ادامه دلاور حیدرپور رییس جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه به منظور حمایت از کشاورزان از سوی دولت تسهیلات بهتری ارائه شد، گفت: برای مکانیزاسیون حدود ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک کشاورزی تخصیص یافته که در سال گذشته بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان جذب داشتیم.

  حیدرپور با اعلام اینکه مازندران در جذب تسهیلات رتبه اول را طی دو سال اخیر به خود اختصاص داده است، افزود: امسال نیز با آغاز اولین کشت مکانیزه نشاء برنج پیش ‌بینی می‌ شود که حدود ۷۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشت مکانیزه صورت می‌ گیرد.

  رییس جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: اما در زمینه برداشت مکانیزه ۹۰ درصد و نشاء ۳۰ درصد در اراضی مازندران انجام می‌ شود.

  لازم به ذکر است که نخستین نشا مکانیزه برنج کشور عصرروز چهارشنبه با حضور استاندار مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل در روستای فیروزکلای سفلی بخش دشت‌سر آمل آغاز شد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "استاندار مازندران:با رشد اقتصادی، وصول حقوق دولت و با کسب درآمد توسط دولت زیرساخت‌ها نیز توسعه می‌یابد"