امروز جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ و ساعت ۰۲:۱۷ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۲۲:۲۰ | کد خبر : 58429 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛آغاز عملیات آزادراه پردیس – امامزاده هاشم در آینده ای نزدیک

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی , اسلاید | تعداد بازدیدها : نفر
 •  وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه پردیس – امامزاده هاشم به طول ۲۴ کیلومتر و با اعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان احداث می شود.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی، باحضور وزیر راه وشهرسازی ، نماینده مردم آمل درمجلس ، استاندار مازندران ، معاونین وزیر راه ، فرماندار ویژه آمل ، امام جمعه لاریجان، مدیران کل  ودیگر مسئولین ۸ کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه هراز افتتاح وبه بهره برداری رسید

  عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه جاده هراز یکی از پر ترافیک ترین جاده های تهران به سمت شمال است گفت : از منطقه امام زاده هاشم ۱۰۱ کیلومتر تا آمل جاده داریم که ازاین مقدار ۶۴ کیلومتر و با افتتاح ۸ کیلومتر ۴ خطه شد .

   وی ادامه داد : ۷ کیلومتر دیگر زیر سازی آن به اتمام رسیده که قبل از سفرهای تابستانی سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید .

   وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه کارگاههای مسیرهای باقی مانده در محور هراز فعال شده است از این پروژه به عنوان یکی از طرح های مهم و سخت در حوزه راهسازی یاد کرد و گفت: تمام اقدامات صورت گرفته به صورت تونل، پل و دیوارسازی است و هر یک کیلومتر جاده سازی در محور هراز برابر چندین کیلومتر راهسازی در دیگر مناطق کشور است.

  وی با اشاره به آغاز عملیات پل بزرگ در محور هراز عنوان داشت : پل بسیار بزرگی به دهنه ۳۰ تا ۵۰ متر با ارتفاع کف پل ازرودخانه بیش از ۱۰۰ متر ویک پل بسیار زیباست که تک پایه ای می باشد ودوپل دیگر ۱۵۰ متری که حدود ۶۵۰ متر همزمان کار عملیاتشان شروع شد .

   آخوندی به ادامه آزاده راه پردیس به سمت امام زاده هاشم اشاره کرد وعنوان داشت : این پروژه از تهران تاآمل انجام خواهد شد که چیزی درحدود ۲۴ کیلومتر می باشد وباتوجه به اینکه تمام مسیر پل وتونل می باشد چیزی درحدود ۲۲۰۰ میلیاردی تومان هزینه خواهد داشت وبرای ادامه این پروژه هرکیلومتر ۱۰۰میلیارد تومان نیازاست که هزینه بسیار سنگین ومهمی است .

  وی گفت : امید وارم که بتوانیم ظرف ۴ سال آینده یک آزاده راه پیوسته از تهران تا آمل را داشته باشیم .

  وزیر راه وشهرسازی درخصوص وضعیت راه اهن پردیس ، لاریجان به آمل اظهارداشت : راه آهن از سمت پردیس به سمت لاریجان وآمل وراه آهن رشت به سمت آستارا درحال اجراست که بسیار مهم است که بتوانیم قطعه رشت به سمت قائم شهر را ترسیم کنیم تا رینگ دریای خزر را تکمیل کنیم .

  آخوندی افزود : من شخصا با علاقه دارم پیگیری می کنم که هنوز مراحل قانونی اش طی نشده ولی امید است تا بتوانیم مراحل قانونی را سریعتر به اتمام برسانیم .

  وزارت راه و شهرسازی تعریض جاده هراز را به سه اولویت شامل اولویت اول حد فاصل آمل – بایجان به طول ۶۲ کیلومتر ، اولویت دوم در محدوده آبشار تا لاسم به طول ۷٫۵ کیلومتر و اولویت سوم نیز حدفاصل لاسم تا بایجان به طول ۲۹ کیلومتر تقسیم کرد که با تکمیل مسیرهای باقی مانده این سه اولویت ، تعریض و چهار خطه کردن تمامی ۱۰۱ کیلومتر جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران به پایان می رسد.

  لازم بذکراست این پروژه هشت کیلومتری با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال که به  بهره برداری رسید شامل : یکی از این قطعه ها در محدوده کلرد به چلاو حدفاصل کیلومتر ٢۴ جاده هراز در مسیر تهران به آمل به طول ۲٫۵ کیلومتر است و یک دستگاه پل ٢۵ متری هم در این مسیر ساخته شده است.

   قطعه دوم در محدوده سیاه بیشه تا لهاش واقع در کیلومتر ٣۵ جاده هراز به طول حدود سه و نیم کیلومتر است که در این قطعه هم یک رشته تونل به طول یکهزار و ۱۰۰ متر و یک دستگاه پل به طول ۳۰ متر ساخته و آماده بهره برداری شده است.

  قطعه سوم به طول یکهزار و ۱۰۰ متر در منطقه ‘ بایجان ‘ در کیلومتر حدود ۷۰جاده هراز است که در این قطعه هم یک رشته تونل ۷۵۰ متری ساخته شده است.  چهارمین قطعه  به طول یک کیلومتر در محدوده “لاسم” در کیلومتر حدود ۹۰ جاده هراز در مسیر تهران به آمل است که در این قطعه هم دیوارسازی به طول یک کیلومتر انجام شده است.

  ضمنا با حضور وزیر راه وشهرسازی شروع علمیات ۳ پل شامل پل دماوند به طول ۳۵۰ متر ، پل تکاور به طول ۱۵۰ متر و پل ابتهاج به طول ۱۵۰ متر درمحور جاده هراز و پل روگذر هزارسنگر درشهر آمل شروع شد .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "وزیر راه و شهرسازی خبرداد؛آغاز عملیات آزادراه پردیس – امامزاده هاشم در آینده ای نزدیک"