امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۱:۴۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۴:۲۷ | کد خبر : 58317 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • نواختن شدن زنگ درختکاری در مدارس آمل

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • زنگ درختکاری در مدارس آمل با حضور اعضای شورا نواخته شد.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،همزمان با هفته درختکاری و با حضور محمد محمدی نائب رییس، فردوس قربانی دبیر هیئت رییسه و فرشید لیتکوهی رییس کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل، معاون خدمات شهری شهرداری، رییس آموزش و پرورش، مدیران عامل سازمان های وابسته و سرپرست مدیریت بحران شهرداری، زنگ درختکاری در مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی و دبستان دخترانه فروغ دانش این شهر نواخته شد .

  محمد محمدی در این آئین با بیان اینکه بزرگان دین مبین اسلام نیز علاوه بر تاکید به حفظ منابع طبیعی به امر درختکاری اهتمام ویژه ای داشته اند گفت : استاندارد سرانه فضای سبز در ایران ۸ متر مربع می باشد که این میزان در کشورهای پیشرفته به ۱۳ متر مربع می رسد در حالی که در اکثر شهرهای کشور ما سرانه فضای سبز زیر ۳ متر و حتی برخی از شهرهای مازندران به زیر ۱ متر می رسد، البته شهر آمل نسبت به دیگر شهرهای استان به میزان استاندارد نزدیک تر است که این موضوع نشان از همت و تلاش مسئولین ذیربط دارد .

  نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در این بخش خطاب به دانش آموزان تصریح کرد : شما که به عنوان آینده سازان ایران اسلامی هستید در این هفته به موضوع درختکاری، حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز اهمیت خاصی بدهید و امروز که اولین روز هفته درختکاری می باشد و مدرسه شما نیز الگو و ممتاز می باشد در امر آموزش این موضوع نیز فعالیت و تلاش کنید تا الگویی برای دیگر شهرها باشید .

  وی با بیان اینکه مهم ترین آیتم در زیبایی شهر فضای سبز می باشد افزود : شما باید به آملی بودن خود از تمام جهات در زمینه های فرهنگ، قدمت و تاریخ افتخار کنید، چرا که شهر آمل در همه ی زمینه ها دارای شخصیت های مهم و برجسته می باشد .

  محمدی با اشاره به اینکه اگر درخت و جنگل در جاهای دیگر کشور مهم است این اهمیت در استان مازندران بیشتر است خاطرنشان کرد : امروز ما به دنبال آرمان شهری هستیم که یکی از شاخصه های مهم آن رسیدن به سرانه استاندارد فضای سبز است .

  محبوبه علیزاده مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل هدف از این مراسم را ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی برشمرد و گفت : امیدوارم با گسترش فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی در مدارس، این فرهنگ به خانواده های مردم نیز منتقل شود .

  عباس مرزبند رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل نیز در این آئین با بیان اینکه درختان نعمت های الهی هستند که بهره های زیادی دارند و ما انسان ها باید در حفظ و نگهداری آنها تلاش کنیم اظهار داشت : همان طوری که در کشور همیار پلیس وجود دارد، دانش آموزان نیز می توانند به عنوان همیار طبیعت در این زمینه فعالیت های گسترده ای داشته باشند .

  در پایان این آئین، مسئولین و دانش آموزان با غرس نهال در محوطه مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی و دبستان فروغ دانش به استقبال هفته درختکاری رفتند .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "نواختن شدن زنگ درختکاری در مدارس آمل"