امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۱:۱۱ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۱:۵۴ | کد خبر : 58174 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • جابجایی روزانه ۲۰۰ هزار مسافر با اتصال مترو تهران به مازندران

 • دسته بندی مطلب : اسلاید , اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • رئیس شورای شهر تهران گفت:با اجرای طرح اتصال مترو پایتخت به راه آهن مازندران ( تونل ریلی) روزانه ۲۰۰ هزار مسافر بین این ۲ استان جابجا می شوند.

  محسن هاشمی رفسنجانی در نشست بررسی طرح تونل ریلی البرزاظهار کرد:به لحاظ تکنولوژیکی اجرای این تونل ریلی البرز قابل تصوربوده همچنان که نظایر این تونل در دیگر کشور های اجرا شده است.

  وی با بیان این که اگر این تونل اجرا شود ظرفیت جابجایی ۲۰۰ هزار مسافر در روز و نیز جابجایی ۴٫۵ میلیون تن بار را خواهد داشت، افزود: این امر به ویژه برای شبکه سراسری استان مازندران و نیز حمل بار از بنادر شمالی بسیار حایز اهمیت است، این در شرایطی است که هم اکنون استان مازندران در برخی مواقع با محدودیت خودرویی مواجه است.

  رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که اجرای این تونل می تواند زمان سفر  تهران به شمال را تا نیم ساعت کاهش دهد افزود:در حال حاضر مهم ترین نکته کار مطالعاتی این پروژه است چرا که به دلیل طویل و عمیق بودن این تونل باید مطالعات به دقت انجام شود تا در حین اجرای کار به مشکل برنخورد.

  محمد اسلامی استاندار مازندران نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از الزامات و لوازم توسعه حمل و نقل و به ویژه حمل و نقل ترکیبی است،مازندران خودرو محور است؛  تراکم و ازدحام خودرو در چهار راه های مواصلاتی با باعث سنگین بودن طرح ترافیک و تردد می شود که اقتصاد استان را مختل کرده و وقت مردم را می گیرد.

  وی افزود: به این ترتیب باید از سیستم خودرو محور خارج شد و در این راستا راه آهن بسیار حائز اهمیت است و با توجه به اینکه  تهران و مازندران حوزه نفوذ همدیگر شده اند و به خاطر این که  مردم نیاز به فرصتی برای استفاده از آب و هوای شمال دارند، در این راستا موضوع اتصال متروی تهران به شمال که یکی از طرح های راهبردی مازندران و کشور است مطرح شد.

  استاندار مازندران تصریح کرد: این پروژه بزرگ و عظیم باید وارد مطالعات عمیق و دقیق تری شود، امروز معاونت  زیرساخت وزارت راه و شهرسازی، راه آهن و سایر دستگاه‌ها متعهد شدند تا مطالعات دقیق ژئو فیزیک را برای تعیین دقیق مسیرانجام دهند و بر اساس آن این مهم را نهایی کنند.

  وی خاطرنشان کرد: اگر این مطالعات به درستی انجام شود در زمان کمی نقشه های این پروژه آماده شده وسرمایه گذار تامین مالی آن را دنبال می کنیم و تا با قابلیت هایی که در راه آهن مازندران شناسایی شده بتوانیم راه آهن را در استان مازندران گسترش دهیم، اگرتهران و راه آهن برقی مازندران بهم متصل شوند، با این اتصال مردم در سال‌های آینده می توانند این فرصت را داشته باشند که  با وجود این قطار در فاصله نیم ساعت خود را به شمال برسانند.

  وی افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد زمین های مرغوب شمال تبدیل به  شهرک های اقامتی شده  که این شهرک ها در اکثر مواقع  دچار شب مردگی هستند که می دانید شب مردگی خود مسبب بسیاری از آسیب های اجتماعی است، حال اگر  طرح مترو تهران به شمال رخ دهد از خیلی از معضلات نجات پیدا خواهیم کرد./ایسنا

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "جابجایی روزانه ۲۰۰ هزار مسافر با اتصال مترو تهران به مازندران"