امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۱:۲۱ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۲۱:۳۹ | کد خبر : 58133 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • وزیر صنعت:برای رقابت در دنیا بایدشرکت های بزرگ تولید کننده و صادر کننده ایجاد کرد

 • دسته بندی مطلب : اسلاید , اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • وزیر صنعت، معدن و تجارت : باید شرکت های کوچک در هم ادغام و شرکت های بزرگ تولید کننده و صادر کننده برای رقابت در دنیا ایجاد کرد.

  محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح سه طرح لبنی و گوشتی در شهرستان آمل، با اشاره به اینکه آمل رتبه اول تولیدات معدنی را دارد، افزود: در استانی که در خطه سرسبزی قرار گرفته، همه صنعت‌کاران احساس خطر محیط‌زیستی می‌کنند.

  وزیر صنعت با تأکید بر رونق صنعت و معدن، گفت: در دل طبیعت نیز کار صنعتی انجام می‌شود اما این کار باید با رعایت اصول استانداردسازی انجام شود.

  وی با بیان اینکه تمرکز همه چیز در تهران خوب نیست، بر انتقال آن به پیرامون تأکید و خاطرنشان کرد: هزینه تولید و مشکلات در پیرامون زیاد است.

  شریعتمداری با بیان اینکه استاندار باید از اقتدار خود در استان استفاده کند، بر ارتباط خوب میان دستگاه‌ها در مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: در مازندران نیز ارتباطات خوب بوده و همه همراه هستند و ما باید به آینده امید داشته باشیم و به مردم امید دهیم.

  وی با اعلام اینکه میزان جواز تاسیس در ۱۰ ماه اول سال ۹۶ در مازندران، ۱۰ درصد افزایش داشت، افزود: آمارگیری در برخی از دوره‌ها حاکی از کاهش میزان جواز تأسیس نسبت به سال قبل بوده است.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروز ۳۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد است، افزود: در ۵۱ هزار متر مربع از نقاط مختلف کشور، واحدهای تولیدی در حال ساخت داریم و ۱۷ هزار جواز تأسیس صادر و طی ۱۰ روز گذشته، ۴۰۰ واحد صنعتی کوچک در کشور افتتاح شد.

  وی با بیان اینکه در سال ۵۷، تولید مس در کشور تقریبا صفر بوده است، افزود: اما امروز طرفیت تولید مس حدود ۴۵۰ هزار تن است و در دولت یازدهم که تحریم‌ها باقی بود، کارها در زمینه مس توسعه یافت.

  شریعتمداری با اعلام اینکه فولاد مبارکه دریایی از تولید علم است، این پرسش را مطرح کرد که چرا آینده را درست به مردم معرفی نکنیم و افزود: مردم تلاش دارند و ما را به پیروزی می‌رسانند و این کشور در همه موارد دارا و تواناست.

  وی با تأکید بر درمان زخم بیکاری، خاطرنشان کرد: اما دارایی‌ها زیاد است و باید مشکلات را تحمل کنیم و کارافرینی را بیشتر کرده و گسترده فعالیت آنان را با کمک هم افزایش دهیم.

  وزیر صنعت با اذعان بر اینکه فتح بازار دنیا با برندینگ صورت می‌گیرد، از توسعه برندینگ حمایت کرده و گفت: با توسعه تولید موفق می‌شویم و باید مبدا را برای مقصد طراحی کنیم و برای تولید داخلی باید یارانه داد.

  محمد اسلامی استاندار مازندران  دراین مراسم با بیان اینکه استان مازندران، جزو استان‌هایی با نرخ بیکاری بسیار بالا است، راه برون‌رفت از این امر را هموارسازی راه فعالان اقتصادی دانست و بر شناخت و رفع موانع ایجاد شده تأکید کرد.

  استاندار مازندران با اشاره به برخی حلقه‌های مفقوده از مزرعه تا سفره، از جمله آنها به دغدغه تولید اشاره و بر مدیریت دقیق میزان تولید و بازار عرضه تأکید کرد و افزود: با ظرفیت زیاد تولید مواجه هستیم و باید به‌دنبال حذف حلقه‌های مفقوده و توسعه بازار باشیم.

  اسلامی ادامه داد: اگر در برنامه توسعه ششم، بازار تجارت پابرجا داشته باشیم، رشد تولید و توسعه بازار همگرا می‌شود.

  وی با بیان اینکه در سال جاری، حدود ۳۴۰ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم؛ حدود ۲۴ میلیون آن را برای یکی از صنایع لبنی شهرستان آمل عنوان کرد و افزود: برای سه میلیارد دلار صادرات هدف‌گذاری و پیش‌بینی کرده‌ایم که در سال ۹۷ از خاویار حدود ۷۰۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم.

  استاندار مازندران با تأکید بر برندسازی و حل مشکل تعرفه ترجیحی، افزود: ۴۰ درصد از بازار جهانی مرکبات، کیوی و نارنگی حوزه خلیج فارس را در اختیار داریم و فروش ما باید پایدار شود تا تولید پایدار داشته باشیم و به اشتغال برسیم.

  اسلامی با اشاره به تدابیر دولت در تفویض اختیار، خاطرنشان کرد: باید به تناسب اختیارات را از مراکز استان به شهرستان‌ها تفویض کنیم.

  وی با اشاره به انباشت و تمرکز در مرکز، بر کاهش این انباشت از مرکز و انتقال آن به دیگر شهرها تأکید کرد و افزود: باید ظرفیت انجام کار را به ادارت شهرستان‌ها انتقال دهیم.

  استاندار مازندران با تأکید بر انجام پایش صنعت در استان، تعداد پروانه‌های اصولی تولید شده را ۲۵۶ پروانه برشمرد و افزود: هزار واحد فعال و ۵۰۰ واحد غیرفعال و هزار شرکت نیمه‌ساخت داریم و حلال همه مشکلات الزاما پول نیست.

  لازم به ذکر است سه طرح تولیدی در حوزه فرآورده های لبنی و گوشتی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی، استاندار مازندران در آمل افتتاح شد.

  این طرح ها شامل فرآوری و طعم دار کردن انواع گوشت بسته بندی و گوشت مرغ منجمد ، انواع نوشیدنی های میوه ای و فراورده های لبنی به ظرفیت ۷۰۶ هزارو ۲۰۰ تن امروز در مجموعه شرکت لبنی کاله با عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده لبنی کشور افتتاح شد.
  برای ساخت و تجهیز این سه واحد تولیدی که دومین واحد غذای آماده در سطح خاورمیانه است، حدود ۱۸۶ میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری شرکت کاله هزینه شده است.
  با افتتاح این واحدها در مجموع ۸ هزار و ۲۰ نفر مشغول به کار شده اند.
  شرکت کاله آمل به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی لبنیات و گوشتی در کشور مطرح است و بیش از ۱۶ هزار نفر در این واحد در شهرستان آمل مشغول کار هستند
  این واحد تولیدی به عنوان یکی از ۵۰ شرکت برتر حوزه غذایی جهان انتخاب شد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "وزیر صنعت:برای رقابت در دنیا بایدشرکت های بزرگ تولید کننده و صادر کننده ایجاد کرد"