امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ و ساعت ۰۸:۰۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۲۰:۴۲ | کد خبر : 58111 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • «سفیران» به تلویزیون می‌آیند

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • برنامه «سفیران» که با هدف توسعه راهبردهای دیپلماسی تولید شده است، از دوشنبه، ۲۳ بهمن ماه از شبکه پنج سیما به روی آنتن خواهد رفت.

  عبدالله عبدی ـ تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه «سفیران» ـ در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات این برنامه توضیح داد: بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب، تلویزیون تصمیم گرفت در راستای توسعه راهبردهای دیپلماسی عمومی ایران مجموعه برنامه‌هایی را تولید کند تا درباره روابط بین ایران با کشورهایی که به شکل رسمی در ایران دفتر و سفیر دارند، به گفت‌وگو بپردازیم. این برنامه در راستای کمک به آشنایی ایران با ملل مختلف و همچنین سرمایه‌داران، بازار و تجارت‌های آن کشورهاست.

  او هدف از «سفیران» را توسعه و تبیین سیاست برون‌نگری اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: سفیران کشورهای مختلف در این برنامه راجع به کالای ایرانی و دیدگاه‌شان درباره کالاهای ساخت ایران مطالبی را مطرح می‌کنند. همچنین درباره‌ی توسعه اقتصادی از طریق بازارهای بورس نیز به اظهار نظر می‌پردازند؛ البته با توجه به اینکه با یک سفیر که دیپلمات است صحبت می‌کنیم، لاجرم برنامه ماهیت سیاسی هم خواهد داشت و در آن به وقایع بین‌المللی هم پرداخته خواهد شد.

  وی گفت: این سفرا درباره‌ی راهبردهای سیاست خارجی ایران در قبال انرژی هسته‌ای، فعالیت‌های موشکی ایران و حتی در زمینه موضع‌گیری‌های واشنگتن در مقابل تهران و واکنش‌های بین‌المللی در برابر رییس جمهور ایالات متحده آمریکا درباره ایران به گفت‌وگو می‌پردازند.

  این تهیه‌کننده یادآور شد: فصل اول مجموعه «سفیران» در ۲۶ قسمت به روی آنتن خواهد رفت. بنا داریم با تمامی کشورهایی که در ایران سفارتخانه دارند به گفت‌وگو بپردازیم و تریبون رسانه ملی برای ارائه دیدگاه‌های آن‌ها فراهم است.

  عبدی در پایان گفت: تاکنون حدود هفت قسمت از برنامه «سفیران» تولید شده است که از ۲۳ بهمن ماه هر شب این برنامه به روی آنتن خواهد رفت. استراتژی ما در بخش اول به سمت کشورهای همسایه و کشورهایی که جزو اولویت‌های توسعه روابط اقتصادی هستند، خواهد بود. بنابراین برنامه سفیران تمرکزش بر روابط اقتصادی است. هر چند در ارتباط با مناسبات سیاسی و فرهنگی هم گفت‌گو خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، عبداله عبدی پیش از این تهیه برنامه بورس، گفت‌وگو با بزرگان، ثروت‌آفرینان و مستند شوق را در تلویزیون بر عهده داشته است. او همچنین سردبیر رادیو است.

  برنامه تلویزیونی «سفیران» کاری از گروه اقتصاد شبکه پنج سیماست و به بررسی تعاملات جمهوری اسلامی با سایر کشورها در گفت‌وگو با عالی‌ترین مقام کشور مورد نظر در ایران می‌پردازد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "«سفیران» به تلویزیون می‌آیند"