امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ و ساعت ۰۷:۵۶ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۰:۴۴ | کد خبر : 58105 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • پایان مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر در آمل

 • دسته بندی مطلب : ورزشی | تعداد بازدیدها : نفر
 • بیست و ششمن دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر « اکسین کاپ» در آمل به کار خود پایان داد.

  عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان عصر شنبه در آئین اختتامیه بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر “اکسین کاپ” که در آمل برگزار شد اظهار کرد مازندران سرزمین افتخارات ایران است و همواره شاهد افتخار آفرینی این استان و سرزمین هستیم و امیدواریم این قهرمانی تداوم داشته باشد.

  معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش یک صحنه ای برای توسعه دوستی ها است، ادامه داد: ما باید بتوانیم از این فرصت ها برای تداوم دوستی بین ملت و مردم باشیم.

  احمدی با اشاره به اینکه شطرنج بازانی از ٢۴ کشور در این مسابقات حضور داشتند، افزود: از فدراسیون شطرنج و هئیت شطرنج و مسئولان شارستان آمل از برگزاری خوب این مسابقات تشکر می کنیم.

  وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات شطرنج را در ایران اسلامی آزاد کردند، گفت: اگر امروز شاهد چنین رویدادی هستیم و مسابقات بین الملی در ایران برگزار می شود حاصل نگاه دور اندیش امام خمینی (ره) بود که برای این ورزش فراهم کردند.

  احمدی با تشکر از حضور نماینده مردم آمل در مجلس و نماینده مردم قائم شهر در مجلس گفت: نمایندگان در مجلس حامی ورزش و از حمایت کنندگان توسعه ورزش هستند.

  عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس هم دراین مراسم اظهار کرد: در کمیسیون تلفیق بودجه های خوبی برای وزارت ورزش گنجانده شد.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتظار داشتیم در بازی های زمستانه کره جنوبی از ایران نفرات بیشتری شرکت می کردند، افزود: اتفاقاتی که در کره جنوبی رخ داد بازتاب زیادی داشت و این امر موجب شد تا مسئولان برگزاری مسابقات از ایران عذرخواهی کنند.

  یوسفیان ملا با اشاره به اینکه در بخش ورزش نمی توان از صحنه بین المللی دوری کرد، ادامه داد: امیدواریم مسابقات بین المللی در استان مازندران دائمی و همیشگی باشد.

  عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سوادکوه با بیان اینکه شهرهای جوببار و قائم شهر افتخارات بزرگی را در عرصه های مختلف ورزشی کسب کردند، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی تلاش می کند تا در جهت تامین اعتبار ورزش و ورزشکاران در کنار این عزیزان باشد تا کشور ما در میادین ورزشی خوش بدرخشد.

  در دور پایانی جدول گروه استادان بزرگ شطرنج (A) احسان قائم مقامی در یک رقابت تنگاتنگ مقابل پرهام مقصودلو با از دست دادن زمان به تساوی و امتیاز ۶ و نیم رضایت داد. در همین جدول محمد امین طباطبایی با ۶ و نیم امتیاز دوم، پاول پانکراتوف با ۶ و نیم امتیاز از روسیه سوم شد.

  جدول شطرنج بازان آماتور گروه (B) علیرضا مقدم از گیلان با ۹ امتیاز اول ، محمود اسکندری از البرز با ۹ امتیاز دوم و مهیار درودیان از تهران با ۹ امتیاز سوم شدند./مهر

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "پایان مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر در آمل"