امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۱:۳۸ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۳:۳۲ | کد خبر : 57602 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • نماینده مردم آمل در مجلس:قاچاق برنج توسط افرادی که در امور داخلی کشور نقش داشته صورت میگیرد

 • دسته بندی مطلب : اسلاید , اقتصادی | تعداد بازدیدها : نفر
 • نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این حجم از قاچاق نمی‌ تواند توسط کولبران صورت گرفته باشد، گفت: قاچاق ۱۸۰ هزار تن برنج به کشور توسط اشخاصی است که در امور داخلی کشور نقش داشته و دست قوی در آن دارند.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در سومین جشنواره ملی برنج در روستای هشتل بخش دابودشت آمل گفت: ۲۰۰ هزار تن برنج از هندوستان خرید شد که پس از بارگیری از هند به دبی منتقل و  ۲۰ هزار تن از گمرگ به صورت قانونی و مجاز وارد ایران شد و ۱۸۰ هزار تن به صورت قاچاق وارد کشور شد.

  وی با اشاره به اینکه این حجم از قاچاق نمی‌ تواند توسط کولبران صورت گرفته باشد، گفت: قاچاق ۱۸۰ هزار تن برنج به کشور توسط اشخاصی است که در امور داخلی کشور نقش داشته و دست قوی در آن دارند.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات به‌صورت قاچاق دو ضربه اساسی به کشور می‌زند، افزود: در واردات به این صورت قاچاق، هیچ هزینه گمرگی پرداخت نشده و برای کشور درآمد حساب نمی‌شود و در موضوع دوم این مهم برای تاجر در آمد حساب نشده و هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌ کند.

  یوسفیان ملا گفت: اگر قیمت برنج کاهش یابد کشاورز نابود می‌ شود و دولت سال گذشته وارد میدان شد و برنج را از کشاورزان خریداری کرد که با اقدامات انجام شده امسال هم این اتفاق خواهد افتاد و به قمیت خوبی برنج کشاورزان خریداری خواهد شد.

  عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اینکه تمام برنج‌ های کشور در کارخانه‌ های شالیکوبی انبار شده‌اند، اما برنج قاچاق وارد شد، افزود: مصرف سالیانه برنج در کشور ۲ میلیون و پانصد هزار تن است که ما ۲ میلیون تن تولید برنج در کشور داریم.

  یوسفیان ملا با تاکید براینکه اگر از برنج ایرانی حمایت شود آن را به محصول تزیینی تبدیل می‌کردند تا همیشه وارداتی شود، گفت: در این امر خود کشاورزان نیز همت کنند و در جهت تبلیغ تولید خود با همراهی مسئولان امر گام موثری بردازند.

  امام جمعه دابو و دشت‌سر آمل نیز با بیان اینکه با توجه به واردات بی‌رویه کشاورزان حق‌شان نیست که رنج آنها با این واردات جواب داده شود، عنوان کرد: اکنون با وجود ساخت شرکت بین‌المللی تجارت برنج، باید عرضه و تقاضا این تولید ملی در کشور هدایت شده باشد.

  حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده با اشاره به اینکه اکنون یکی از مشکلات کشاورزان دپوی برنج در شالی‌کوبی‌ها است که باید برای عرضه آن از سوی مسئولان کشوری فکر اساسی صورت گیرد، افزود: با توجه به تولید مرغوب در استان‌های شمالی باید تلاشی صورت گیرد تا به جای واردات بی‌رویه برنج خارجی به صادرات برنج شمالی انجام شود.

  وی با اشاره به تولید برنجی نامی چون دابو و وجودش بر سفره‌های ایرانی خاطرنشان کرد: با وجود این تولید با کیفیت باید سعی شود آمل به عنوان پایتخت تولید برنج ایران معرفی شود.

  معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل در این جشنواره میزان اراضی کشت این شهرستان به تولید برنج را ۳۷ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: امسال با توجه به شرایط مناسب جوی کشاورزان آملی موفق به سطح زیر کشت قرار دادن ۳۰ هزار هکتار از اراضی تولید دوم و رتون شدند.

  سیدجعفر رسولی با بیان اینکه در کشت اول آمل ۲۷۳ هزار تن تولید خالص داشته است، افزود: با وجود این تولید کشاورزان ترغیب به کشت دوم شدند اگر چه یکی از دغدغه‌های آنها کمبود آب است.

  وی ادامه داد: با وجود اجرای پروژه بزرگ سد هراز و پیش‌بینی اتمام آب‌گیری آن طی دو سال آینده بزودی نگرانی کمبود آب کشاورزان نه تنها این شهرستان بلکه دیگر شهرستان‌های همجوار آمل برطرف می‌شود.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "نماینده مردم آمل در مجلس:قاچاق برنج توسط افرادی که در امور داخلی کشور نقش داشته صورت میگیرد"