امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۱۲ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۸:۳۴ | کد خبر : 57422 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • افتتاح مجهزترین درمانگاه شبانه روزی مازندران در آمل

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • درمانگاه شبانه روزی ولایت آمل در آستانه میلاد باسعادت پیامبراکرم حضرت محمد (ص) ومیلاد امام جعفر صادق (ع) به بهره برداری رسید.

  سرهنگ جواد بخشی معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندرام  در آئین افتتاحیه درمانگاه ولایت آمل وابسته به موسسه تامین درمان بسیجیان استان مازندران اظهار کرد: این درمانگاه در یکی از محلات محروم شهر آمل با همکاری شورای اسلامی و شهرداری آمل همزمان با ۱۷ ربیع الاول، میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) به بهره برداری رسید.

  معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه با افتتاح این درمانگاه، ۱۵ درمانگاه در استان مازندران به بهره برداری می رسد، افزود: درمان یکی از اولویت های سپاه و بسیج است و ساخت ۳ مرکز درمانی دیگر را در این استان در دستور کار داریم.

  سرهنگ بخشی با بیان اینکه ساخت درمانگاه در شهر پل سفید در دستور کار قرار دارد، افزود: با توجه به محرومیت در شهر پل سفید و دروازه ورودی استان از سمت فیروز کوه، امیدواریم به زودی این مهم انجام شود.

  وی با اشاره به اینکه چهار روستا در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه به سپاه کربلا مازندران واگذار شد، افزود: در این چهار روستا بیشتر از ۵۰۰ خانواده ساکن هستند که نیروهای سپاه کربلا مازندران از ۲۵ آبان در آن منطقه حضور دارند.

  سرهنگ بخشی با بیان اینکه مردم منطقه زلزله زده در شرایط سخت در حال زندگی هستند، افزود: هفته آینده مدرسه در یکی از روستا ها توسط سپاه راه اندازی می شود و به به صورت هفتگی اقلام کمکی توسط این استان به مناطق زلزله زده ارسال می شود.

  در ادامه حسین دهقان عصر مدیر عامل موسسه تامین درمان بسیجیان کشور اظهار کرد: رسالت موسسه تامین درمان بسیجیان احداث مراکز درمانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است.

  مدیر عامل موسسه تامین درمان بسیجیان کشور با اشاره به اینکه ما در شهرستان آمل نقطه ای را پیدا کردیم تا در اطراف آن هیچ مراکز درمانی وجود نداشته باشد، افزود: در اطراف رضوان ۶۰  آمل هیچ درمانگاهی وجود نداشت.

  دهقان با بیان اینکه از سال گذشته طرح حمایت از زوج نابارور بسیجی را در کشور شروع کردیم، ادامه داد: در این طرح تا به الان هزار و ۶۰۰ نفر را در کشور تحت پوشش قرار داد و هدف این مهم بهبود کیفیت خدمت به زوج نابارور بسیجی است.

  وی با اشاره به اینکه این طرح از مراکز درمانی شهید صدوقی یزد و مرکز رویان تهران شروع شد، ادامه داد: طرح دیگری را با نام آموزش طب ایرانی اسلامی از سال گذشته شروع کردیم.

  دهقان با بیان اینکه اولین مرکز جراحی محدود در زاهدان راه اندازی شد، ادامه داد: شاید این مهم برای ما سودهی نداشته باشد اما خیر و برکت دارد و برای گسترش مراکز درمانی در کشور تا سال ۹۰ حدودا ۱۶ مرکز درمانی داشتیم اما در حال حاضر بیشتر از ۵۰ مرکز داریم.

  دهقان افزود: این درمانگاه با سازه ای خوب در زمینی به مساحت هزار و ۶۱۰ متر در ۴ طبقه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

  وی با اشاره به اینکه این درمانگاه تمام بخش های تخصصی و فوق تخصصی را دارد، ادامه داد: بخش دیالیز را تا دهه فجر سال جاری افتتاح خواهیم کرد و این مرکز با ۴۰ تخت به بیماران دیالیزی به صورت شبانه روزی خدمات اهدا خواهد کرد.

  مدیر درمانگاه شبانه روزی ولایت آمل نیز با اشاره به اینکه هر طبقه با ٣۰۰ متر در چهار طبقه احداث شد، ادامه داد: این مرکز با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

  قربان اسدی اظهار داشت: این درمانگاه در زمینی به مساحت هزار و ۶۱۰ متر با زیربنای هزار و ٣۱۰ متر مربع ساخته شد و یک طبقه از درمانگاه شبانه روزی ولایت آمل اختصاص به آزمایشگاه است و واحد رادیولوژی بزودی فعال خواهد شد.

  اسدی ادامه داد: بخش دیالیز این درمانگاه با ٢٢ تخت یکماه آینده افتتاح خواهدشد و فاز دوم بخش دیالیز با ۱٨ تخت دیگر درحال ساخت است که با افتتاح فاز دوم در ٣ شیفت کاری به بیماران دیالیزی شهرستان خدمات ارائه خواهد کرد./مهر

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "افتتاح مجهزترین درمانگاه شبانه روزی مازندران در آمل"