امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۲:۰۰ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۰۹:۵۴ | کد خبر : 57410 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خبرداد؛راه اندازی سه مرکز ساماندهی متکدیان در استان

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از راه اندازی سه مرکز ساماندهی متکدیان در استان خبر داد.

  علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در استان مازندران سه مرکز ساماندهی متکدیان داریم، افزود: در شهرستان های ساری، آمل و تنکابن مرکز نگهداری و ساماندهی داریم که این شهرستان ها، مرکز معین شهرهای همجوار خود هستند.

  وی با اشاره به اینکه در زمینه راه‌اندازی مرکز حیات نو اکنون با همکاری و هماهنگی فرمانداری، شهرداری و بهزیستی همت بلندی انجام دادند که مایه مسرت است، گفت: تاکنون با راه‌اندازی این مرکز تعداد مراکز ساماندهی متکدیان در این استان به ۳ مرکز رسیده است.

  وی با بیان اینکه نباید متکدیانی که در جامعه حق حیات دارند ابزار دست دیگران شوند، افزود: وظیفه داریم در برخورد با متکدیان در مرکز نگهداری و ساماندهی به خوبی برخورد داشته باشیم.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به لزوم برخورد قضایی و انتظامی با متکدیانی که به پدیده شوم تکدی‌گری اصرار دارند، تصریح کرد: متکدیان خارجی هم به صورت غیرقانونی در استان فعالیت دارند و باید مسؤولان در این زمینه توجه لازم داشته باشند.

  این مسؤول با بیان برگزاری کارهای فرهنگی برای متکدیانی که به مرکز حیات نو منتقل می‌شوند، ادامه داد: در زمینه جمع‌آوری کودکان خیابانی تلاش مطلوب انجام شد هر چند این افراد حاصل طلاق والدین بوده و از عدم داشتن نعمت پدر و مادر رنج می‌برند البته متولی این افراد بدون سرپرست بهزیستی است.

  سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل نیز ضمن قدردانی از تلاش مسئولان استانی بر ساماندهی متکدیان حاصل تلاش این امر را با راه‌اندازی مرکز ساماندهی در آمل بیان کرد و گفت: در این امر با کمک دستگاه قضائی، شورای اسلامی شهر، شهرداری، نیروی انتظامی، بهزیستی و سایر دستگاه‌های مرتبط با موضوع طی جلسات و پیگیری‌های متعدد مکانی گرفته شد که برای بهزیستی شهرستان است.

  رسولی با بیان اینکه مرکز حدود ۴۰ روز فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: طی این دوران نیروهای مرکز موفق شدند ۸۰ نفر متکدی را جمع‌آوری کنند از این تعداد ۷ نفر کودک، ۵۰ نفر زن و ۲۳ نفر مرد بوده است.

  رئیس ستاد جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان آمل با بیان اینکه در این مرکز خدمات‌رسانی به متکدیان جمع‌آوری شده بصورت شبانه‌روزی است و باید مایحتاج اولیه جهت نگهداری آنان به مدت ۷۲ ساعت فراهم شود، گفت: بیشتر متکدیان شهرستان باتوجه به شروع به کار مرکز حیات نو در سطح شهر مشاهده نمی‌شود و با توجه به وجودشان به روستاها و محلات این موضوع نیز باید توسط بخشداران و دهیاران به فرمانداری و مراکز مرتبط گزارش شود تا آنها در اسرع وقت ورود پیدا کرده و نسبت به جمع‌آوری آنان اقدام کنند.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران خبرداد؛راه اندازی سه مرکز ساماندهی متکدیان در استان"