امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۱:۱۱ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۲:۲۶ | کد خبر : 57392 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • به مناسبت روز جهانی ایدز صورت گرفت؛همایش بزرگ آموزشی و بهداشتی در آمل

 • دسته بندی مطلب : آموزشي | تعداد بازدیدها : نفر
 • همایش بزرگ آموزشی و بهداشتی HIV(ایدز) به مناسبت روز جهانی ایدز با تلاش مرکز مشاوره رها در آمل برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کرات آملی،این همایش با هدف اطلاع رسانی، پیشگیری و تشخیص زود هنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به HlV با حضور دکترپارسایی مدیر گروه بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران، دکتر قاسمی مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل، دکتر محمد محمدی و دکتر تسلیمی اعضای شورای شهر آمل، رییس دانشگاه سما امیر شاهنوری، معاونت دانشگاه دکتر پور علی، رییس اداره ورزش و جوانان ناصر نصری و خانم موسوی مسول امور ورزش بانوان اداره ورزش در میدان ۱۷ شهریور این شهرستان به اجرا در آمد.
  همچنین در این برنامه ورزشکاران روسای هییت های ورزشی، رئیس هیات های ورزش همگانی دکتر چمن آرا، هییت کاراته استاد احمد نیک روش، هییت کونگ فو استاد تقی فرزانه، هییت رزمی مسلم مکاری و جمع کثیری از شهروندان آمل همراهی کردند.
  قبل از برگزاری همایش شرکت‌کنندگان از میدان قائم تا میدان ۱۷ شهریور به پیاده‌روی پرداختند.
  برنامه های متنوع و آموزشی و فرهنگی و مانور تیم دوچرخه سواری، اجرای موسیقی سنتی، نمایش تئاتر خیابانی با مضمون بیماری ایدز، سخنرانی خانم دکتر مرشد معاونت شبکه بهداشت و مسول کمیته سلامت و تندرستی هییت ورزش همگانی و سخنرانی دکتر پارسایی، گرفتن تست رایگان HlV از حاضرین از دیگر برنامه‌های همایش بوده که به اجرا در آمد.
  فولادی مسول مرکز مشاوره رها در سخنانی بیان داشت که هدف مرکز آشنایی جامعه به بیماری HlV و پیشگیری و تشخیص بموقع است.
  وی در ادامه از مسولین خواستار حمایت در آموزش وفرهنگ سازی بخصوص در مدارس و دانشگاه ها شدند.
  درادامه افزود که این بیماری در جامعه بدرستی شناخته نیست با مسایل آموزشی وفرهنگ سازی خیلی راحت قابل پیشگیر میباشد و این بیماری بخودی خود و از تماس یا استفاده از لوازم معمولی قابل انتقال نیست. دکتر فولادی در پایان از همکاری خوب و شایسته شبکه بهداشت و درمان، شورای شهروشهرداری، دانشگاه سما، اداره ورزش و جوانان، اداره آموزش وپرورش، کمال تشکر وقدر دانی داشتند و اعلام آمادگی کردند که موسسه مشاوره رها آمادگی مشاوره و برگزاری کلاس آموزشی با همه مرکز دولتی و سازمانهای غیردولتی مدارس و دانشگاه ها را دارند.
  در پایان هم به بهترین نقاشی دانش آموزان مدارس آمل پیرامون بیماری ایدز جوایزی اهدا شد./علی منصوری

   

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "به مناسبت روز جهانی ایدز صورت گرفت؛همایش بزرگ آموزشی و بهداشتی در آمل"