امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۵:۵۰ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۲:۵۲ | کد خبر : 57167 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • امام جمعه آمل:جلوی سوءاستفاده برخی افراد به اسم حمایت از حیوانات باید گرفته شود

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • امام جمعه آمل با اشاره به اینکه این حرکات آب و نان یک عده افراد سودجو شده است خاطرنشان کرد: عده‌ای در قالب حمایت از حیوانات در جنگل شب‌نشینی و کارهای خلاف عرف دارند که باید با این موضوع با جدیدت برخورد شود.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی در نشست شورا فرهنگی عمومی شهرستان آمل به برپایی خوب ۳ موکب آملی‌ها در کربلا ونجف اشاره کرد و گفت: ستاد اربعین شهرستان جلسات متعددی برای هماهنگی بهتر برپاشدن موکب در عراق برگزار کرد که با همت مردم آمل امسال یک میلیارد تومان برای موکب اربعین پرداخت شد.

  وی با پیشنهاد اینکه برنامه‌ای در سه شب آخر هر ماه را با حضور اساتید و سخران‌های کشوری در آمل برگزار شود، تصریح کرد: برنامه‌ای با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و خانواده در یک مکان مرکزی به همت ادارات شهرستان برگزار کنیم که از خروجی خوبی برخوردار است.

  امام جمعه آمل با اشاره به برنامه هوای پاک که در روز سه‌شنبه‌های هر هفته در این شهر برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: بی‌اخلاقی‌هایی در این برنامه انجام می‌شود که برنامه را حاشیه‌دار می‌کند و از مسولین شهرستان می‌خواهم باحضور خود در این برنامه هر هفته از هرگونه سؤ استفاده و حواشی پایان دهند، بنده با این طرح مشکلی ندارم و اتفاقا طرح جالبی می‌دانم اما با هنجارشکنی مقابله می‌کنم.

  وی درباره حمایت از سگ و حیوانات که چند مدتی هست ان‌جیوهایی که به رهبری شخصی معلوم‌الحال در آمل شکل گرفته بود، متذکر شد: همین شخص به بهانه حمایت از سگ و حیوانات با خانمی در جنگل درگیری فیزیکی ایجاد کرد و در فضای مجازی منتشر شد که این بی‌اخلاقی به سرتاسر کشور منتقل و پخش شده و برای شهر هزارسنگر آمل پیامد منفی داشت.

  حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به اینکه این حرکات آب و نان یک عده افراد سودجو شده است خاطرنشان کرد: به‌جای آنکه دراین رابطه فرهنگ‌سازی و کار بنیادی کنند به دنبال اهداف شخصی خود هستن و گزارش‌هایی به بنده می‌رسد که عده‌ای در قالب همین عناوین در جنگل شب‌نشینی و کارهای خلاف عرف دارند که بنده از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خواستارم که این موضوعات را با جدیت پیگیر و برخورد کنند.

  امام جمعه آمل در پایان با تقدیر از حضور باشکوه مردم آمل در مراسم اربعین حسینی، تصریج کرد: از برگزار کنندگان مراسم حرم تا حرم و از آموزش و پرورش و سایر دستگاه های همسو برای برگزاری مراسم ۱۳ آبان تقدیر می‌کنم.

  در ادامه  امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه تاریخ مازندران مشحون از فداکاری عالمان وارسته و مردم آن در دفاع از اهل بیت(ع) کوشا بودند، گفت: مازندران مهد پرورش عالمان دین مدار و طلایه داران علمی و معنوی است.

  وی افزود: آمل، شهری به قدمت تاریخ کهن ایران زمین، مهد دانش، فرهنگ و هنر، سرشار از یادگاران پرفروغ تمدن، برخوردار از چهره های درخشان علمی، ادبی، دینی و رجال سیاسی در سه دوره از تاریخ معاصر ملک داری بوده است.

  وی به وجود علما و دانشمندان بزرگ در این شهرستان از قبیل شیخ ابوالعباس قصاب آملی، اعر زاهد قاضی هجیم آملی، قاضی ابواحمد آملی و آیت الله میرزاهاشم آملی و دیگر بزرگان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی به عنوان دو ستاره درخشان در آسمان علم و فقاهت می درخشند.

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه امروز ما نیاز داریم که بزرگان خود را به نسل جوان معرفی کنیم، گفت: براساس برنامه ریزی قرار است که در هر سال دو کنگره ملی مذهبی در این شهرستان برگزار شود.

  امیرنیا از برگزاری کنگره ملی مذهبی میرقوام الدین مرعشی و محمد ابن جریر طبری تا پایان سال در آمل خبرداد و عنوان داشت: میرقوام الدین مرعشی معروف به میر بزرگ سر سلسله سلاطین مرعشی مازندران و از فرزندان علی المرعش پسر عبدالله بن محمد بن حسن بن حسین الاصغر از فرزندان امام چهارم است.

  وی اشاره کرد: مقبره وی با عنوان مشهد میربزرگ از بناهای تاریخی مهم و بزرگ مازندران مربوط به قرن هشتم هجری قمری و دوره صفوی است که در محوطه مصلی آمل قرار دارد.

  وی گفت: محمد بن جریر طبری در سال ۲۲۴ هجری قمری برابر با ۲۱۸ هجری شمسی در آمل چشم به جهان گشود و در عین مورخ بودن مفسری پرتوان نیز بود، وی کتاب تاریخ طبری را نگاشت که در آن وقایع به ترتیب سال تنظیم شده و تا سال ۳۰۲ هجری را در برمی گیرد و تاریخ طبری مرجع عمده تاریخ جهان و ایران تا اول سده چهارم هجری است.

  در پایان این مراسم اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل از دکتر مقصود‌نیا نماینده موقوفه ابوالحسن ارباب آستان میربزرگ تجلیل کردند.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "امام جمعه آمل:جلوی سوءاستفاده برخی افراد به اسم حمایت از حیوانات باید گرفته شود"