امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۰۹:۲۹ | کد خبر : 56951 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • رییس شورای اسلامی شهر آمل خواستار بهبود کیفیت خدمات رسانی سرویس های مدارس به دانش آموزان شد

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مشکلات رانندگان سرویس مدارس با حضور کلیه اعضای شورا، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری، نمایندگان اداره آموزش و پرورش، رانندگان و پیمانکاران سرویس مدارس در جلسه کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر آمل بررسی شد .

  غلامحسین شفیع زاده رییس شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه خواستار بهبود کیفیت خدمات رسانی سرویس های مدارس به دانش آموزان شد و بیان کرد : متاسفانه امسال در خصوص سرویس مدارس مراجعات زیادی داریم و بر این اساس برگزاری جلسات متعدد با حضور شورانشینان و نمایندگان سرویس مدارس در دستور کار قرار گرفت و امروز نیز این جلسه به منظور رفع همین مشکل برگزار شده است .

  رییس کمیسیون اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه همواره اعتقاد داریم ساماندهی سرویس مدارس در کاهش آسیب های اجتماعی موثر هستند افزود : خانواده‌ها خواهان توجه جدی به سرویس مدارس و بهبود کیفیت خدمات رسانی در سال تحصیلی جدید هستند و باید ایمنی افزایش و کیفیت خدمت رسانی سرویس مدارس به دانش آموزان بهبود یابد و به این امر مهم توجه بیشتری صورت گیرد .

  محمد محمدی نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه با توجه به بازگشایی مدارس و اهمیت حمل و نقل دانش آموزان، ساماندهی سرویس مدارس دغدغه کلیه اعضای شورا می باشد گفت : یکی از مشکلات عدیده‎ای که سال‎هاست خانواده‎ها با آن دست و پنجه نرم می‎کنند، مشکل سرویس مدارس است و با وجود مشکلات ترافیکی، فرهنگی و حتی مخاطرات به وجود آمده برای دانش‌آموزان در طول این سال‎ها، هنوز متولی ساماندهی سرویس مدارس در شهرها مشخص نیست و خانواده‎ها دقیقا نمی‎دانند به منظور یافتن یک سرویس مطمئن و امن باید به کجا مراجعه کنند .

  وی بیان داشت : با هدف رفع نگرانی اولیا و براساس رویکردهای تربیتی، تامین سلامت جسمی و امنیت روانی دانش آموزان، مسئله مهم حمل و نقل دانش آموزان را در دستور کار خود قرار دادیم و پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد .

  خسرو ابراهیم زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل در این جلسه اظهار داشت : هرگاه تصمیماتی در شهر اجرایی می شود شهروندان در صورت وجود مشکل با مراجعه به خانه خود در شورا اعتراض خود را اعلام می نمایند که به دنبال آن، مشکلات موجود در کمیسیون های مختلف شورا مطرح می شود و این جلسه نیز بر همین اساس شکل گرفته تا به یک نتیجه خوب برسیم.

  وی تصریح کرد : پیشنهاد ما این است مبلغی را که برای دریافت عوارض محاسبه کردند کاهش داده شود تا به راننده ها از نظر مالی فشار وارد نشود .

  سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه آنچه برایمان مهم است حق طلبی است که هر ۹ عضو شورا نیز پیگیر آن هستند ادامه داد : ما چگونگی سرویس دهی مدارس سه شهر هم تراز آمل را رصد کردیم و تفاوت هایی را با شرایط موجود در آمل مشاهده کردیم، باید طوری برنامه ریزی صورت گیرد تا کلیه سرویس های مدارس تحت پوشش پیمانکاران سرویس مدارس باشند نه اینکه یک سری از خانواده ها برای جابجایی فرزندانشان از سرویس های شخصی با قیمت بالاتر استفاده کنند و فقط برخی از سرویس های مدارس ساماندهی شده باشند بلکه همه باید یکسان، منظم و کارشناسی شده باشند .

  ابراهیم زاده ادامه داد : خیلی از راننده های سرویس مدارس تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و حق بیمه پرداخت می کنند چرا باید با اجرای این طرح مبنی بر تحت پوشش قرار دادن سرویس مدارس به پیمانکار مجددا راننده سرویس مدرسه ۷/۸ درصد حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کند و انتظار داریم که مدیر عامل سازمان تاکسیرانی پیگیری کنند تا این مشکل نیز مرتفع گردد .

  فرشید لیتکوهی نماینده شورا در سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه راننده شدن واقعا هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ کاری یا جسمی شرایط سختی است و راننده از روی ناچاری به این شغل پناه آورده تا امرار معاش نماید افزود : ما هم می خواهیم شرایط موجود به گونه ای باشد تا خدای ناکرده حقی از کسی ضایع نشود .

  مسئول کمیسیون فنی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه ما به عنوان خادمین مردم در شورای شهر سعی مان بر این است تا منافع مردم حفظ شود افزود : با مساعدت وزارت کشور، برای حمل و نقل دانش آموزان، پیمانکارانی به کار گرفته می ‌شوند که واجد شرایطی از جمله، خودروی استاندارد، معاینه فنی خودرو و رانندگان دارای صلاحیت و آموزش دیده باشند .

  وی افزود : با فراخوانی که توسط اداره آموزش و پرورش آمل داده شد ۸ شرکت برای پیمانکاری سرویس مدارس مدارک خود را ارائه دادند که با حضور سازمان بازرسی بررسی شد و با نظر سازمان بازرسی ۳ شرکت بعد از مقدمات قانونی انتخاب و بعد از تصویب شورا و تایید کمیته انطباق فرمانداری شروع بکار نمودند و مرحله به مرحله کارها به سازمان بازرسی نیز گزارش داده می شود .

  وی افزود : این طرح، طرح نوپایی است که برای دومین سال در آمل اجرا می شود و حداقل چند سال طول می کشد تا این موضوع جا بیفتد و به نتیجه کامل برسد .

  در پایان بعد از بیان نقطه نظرات مدیر عامل سازمان تاکسیرانی و رانندگان و پیمانکاران سرویس مدارس مقرر شد تا از سوی فرشید لیتکوهی نماینده شورا در سازمان تاکسیرانی بررسی دقیق در خصوص چگونگی و تعداد سرویس های مدارس تحت پوشش هر شرکت صورت گیرد تا در جلسه آتی شورا در روز چهارشنبه هفته جاری تصمیم گیری گردد .

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "رییس شورای اسلامی شهر آمل خواستار بهبود کیفیت خدمات رسانی سرویس های مدارس به دانش آموزان شد"