امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ و ساعت ۱۵:۵۴ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۲:۱۴ | کد خبر : 56844 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • معاون امور عمرانی استاندار مازندران خبرداد؛پیگیری ویژه تفکیک زباله از مبداء در آمل

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی , اسلاید | تعداد بازدیدها : نفر
 • معاون امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه منطقه عمارت در آمل هیچگونه ظرفیتی ندارد، افزود: تفکیک زباله از مبداء را به صورت ویژه در آمل پیگیر شویم.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،علی نبیان در جلسه کارگروه پسماند در فرمانداری آمل با اشاره به اینکه شرکت ژاپنی برای احداث کارخانه زباله سوز در آمل چندین بار جلسه گذاشتند اما هیچ خروجی مهمی برای آمل نداشت، گفت:باید خودمان همت کنیم.

  وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون شرکتی در شهرستان‌های نوشهر و ساری حضور یافتند که حداکثر تا زمستان سال جاری استارت زباله سوز در نوشهر زده می‌شود، افزود: بدنبال جذب منابع مالی هستیم تا بتوانیم اردیبهشت سال آینده افتتاح زباله سوز ساری را انجام دهیم که برای اجرایی این پروژه‌ها بازده زمانی دوازده تا بیست و چهارماه طول می‌کشد.

  معاون استاندار مازندران ادامه دارد: تفکیک زباله بیست تا سی درصد هجم زباله را کاهش می‌دهد، بیست درصد معادل چهل تن در روز می‌شود که اگر قرار شود محمودآباد زباله را به این شهرستان بیاورد ظرفیت زباله آمل به همین مقدار می‌رسد.

  نبییان خاطرنشان کرد: این امر مهم یک مدیریت همگانی را می‌طلبد اما در شهرداری‌ها تخصص و تجربه برای این مهم وجود ندارد.

  وی با اشاره به اینکه تمام حوزه فعالیت مدیران این شهرستان نباید منتهی به قضیه عمارت شود، افزود: الان مردم دیگر نباید آسیب ببینند و هر یک از دستگاه‌های ذی‌ربط کارگزارانی هستید که باید برای این مردم کار کنید تا اذیت واقع نشوند.

  وی با بیان اینکه با تفکیک زباله از مبدا ٢۰ تا ٣۰ درصد معادل ۴۰ تن به صورت روزانه حجم زباله کاهش پیدا می کند، گفت: این مهم مدیریت همگانی را می طلبد و اگر قرار به ارسال زباله محمودآباد به عمارت باشد حتما در محمودآباد هم باید تفکیک انجام شود.

  نبیان با اشاره به اینکه تخصص و تجربه در شهرداریها وجود ندارد، ادامه داد: باید به مردم تفکیک را آموزش دهیم ودر این زمینه با مردم صحبت کنیم.

  وی گفت: با همکاری شرکت تی تی سی چین، روند اجرایی کارخانه زباله سوز در آمل با ظرفیت ٣۰۰ تن به اجرا در خواهد آمد.

  سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه مشکل زباله آمل نزدیک به ۳۳ سال می باشد گفت: مسئولین شهری دغدغه حل مشکل زباله را به خاطر احداث سد و ایجاد جاده جایگزین دارند که نردیک به یکسال و نیم هر هفته جلسه داریم.

   وی با انتقاد از ورود ضعیف شهرداری و شورای شهر سابق آمل دراینخصوص ادامه داد: در حل مشکلات بودیم که مدیرکل محیط زیست مازندران بدون مطالعه و نخواسته مسائلی را مطرح می کنند که بر روندکاری تاثیر می گذارد.

   وی اشاره کرد: ۳۳ سال مشکل زباله را داشتیم چرا تاکنون ورود پیدا نکردند و اگر ورود داشتند ما الان در بحث دفن زباله مشکلی نداشتیم.

   علی طالبی دادستان آمل با بیان اینکه یکی از اهداف نظم جامعه حفظ سلامتی ، بهداشت محیط و محیط زیست می باشد گفت: پسماند یک پدیده خطرناک است و قانون جامع پسماند دربرگیرنده همه موارد قانونی و برگرفته از اصل ۵۰ قانون اساسی می باشد.

  وی با اشاره به ورود دادستانی در جلوگیری از تخلیه زباله در منطقه عمارت عنوان داشت: دادستان به عنوان مدعی العموم وارد شد و برای حل این مشکل تا ۱۰ آبان فرصت داده شد که مشکل دفن زباله در منطقه عمارت را حل کنند.

  طالبی اشاره کرد: دستگاه قضایی در کنار شما با رعایت تمام جوانب است والحمداله اتفاقات خوبی درحال افتادن می باشد.

  محمد للهی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با بیان اینکه از سال ۹۳ پیگیر جایگزین مکان جدید برای تخلیه زباله هستیم گفت: با ورود بموقع فرماندار ، نماینده مردم آمل در مجلس و دادستان آمل شاهد اقدامات خوبی هستیم.

   وی با اشاره به زمین پاساکش که برای تخلیه زباله می باشد عنوان داشت: سازمان اوقاف کشور ورود پیدا کرد که در مرحله اول مخالفت خود را اعلام داشتند و با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس و بازدید معاون پارلمانی اوقاف کشور قرارشد در چند روز آینده جلسه ای در تهران برگزار شود.

   مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل اشاره کرد: آنها به دنبال بستن قرارداد بصورت مشارکتی هستند که امیدواریم در چند روز آینده شاهد واگذاری زمین باشیم.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "معاون امور عمرانی استاندار مازندران خبرداد؛پیگیری ویژه تفکیک زباله از مبداء در آمل"