امروز چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ و ساعت ۰۰:۰۹ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۰۹:۱۱ | کد خبر : 56766 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • افزایش حجم صادرات و واردات شهرستان آمل با اجرای پروژه میدان میوه وتره بار شمال کشور

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • فرماندار ویزه آمل: اجرای پروژه میدان میوه وتره بار شمال کشور درآمل، قطعا بر حجم صادرات و واردات شهرستان خواهد افزود.

  جعفر رسولی معاون استاندارو فرماندارویژه  آمل به توانمندی های بالای شهرستان آمل در بخش صنعت و کشاورزی در مازندران اشاره کرد وگفت: هم اکنون حدود ۴۶ درصد تولیدات صنعتی و ۶۷ درصد صادرات مازندران متعلق به واحد های تولیدی فعال شهرستان آمل است و اجرای پروژه میدان میوه وتره بار شمال کشور درآمل، قطعا بر حجم صادرات و واردات شهرستان خواهد افزود.

  رسولی با بیان اینکه سیاست شهرستان این است که صنایع مزاحم و آلوده کننده به خارج از شهر انتقال داده شود بیان گفت:تاکنون بنکداران ، برنج فروشان و کامیونداران در شرف انتقال به خارج از شهر هستند و قطعا با ساخت این مجموعه میوه فروشان هم به این مکان انتقال داده خواهند شد.

  ابراهیم یعقوبی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت مازندران با اشاره به اینکه دیدگاه مسئولین استان حمایت از سرمایه گذاران خواهد بود گفت: خوشبختانه در سطح استان تصمیم بر آن است که صنایع مزاحم و آلاینده به خارج از شهرها هدایت شوند.

  وی افزود: در سطح استان ۲۷ شهرک صنفی در دستورکار قرار دارد و کلیه فرمانداران ورود پیدا کنند و دولت به عنوان پشتوانه و سرمایه گذار تقویت شود.

  معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت مازندران گفت:در شهرستان آمل به جهت صنعتی بودن تاکنون صنف بنکداران ، برنج فروشان و کامیونداران در حال ساخت شهرک جهت انتقال هستند و این مکان هم که سرمایه گذار در حال احداث می باشد می تواند زمینه انتقال میدان تره بار فعلی به این مکان باشد.

  معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت مازندران گفت: اگر نگاه مسئولین استانی و شهرستانی نباشد احداث میدان تره بار محال است و هیچ اتحادیه ای نمی تواند در سرمایه گذاری ورود پیدا کند.

  جمشید مرزبان مجری ساخت بزرگترین میدان میوه وتره بار شمال کشور در آمل افزود: امکانات طراحی و پیش بینی شده در ساخت بزرگترین و مجهزترین پروژه میدان میوه و تره بار و سورتینگ و سردخانه فرامنطقه ای شمال کشور در آمل شامل پارکینگهای بزرگ روباز برای خودروهای سبک و سنگین، فروشگاه های مواد غذایی، رستوران، دستگاه های زباله سوز، سامانده تصفیه فاضلاب، مسجد، سرویس های بهداشتی و امکانات تفریحی، بانک با معماری مدرن و سنتی اجرا خواهد شد.

  وی گفت:برای ساخت این میدان بالغ بر ۵۸۰ میلیارد ریال پیش بینی شده که تا به امروز ۱۵۲میلیارد ریال هزینه شد و دارای ۲۰۰ غرفه می باشد که شاهد پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی پروژه هستیم.

  مجری ساخت بزرگترین میدان میوه وتره بار شمال کشور اشاره کرد: من یک سرمایه گذار هستم نه فروشنده میوه وتره بار و عزیزان غرفه داران میدام میوه وتره بار آمل می توانند از این فرصت استفاده کنند و صاحب حجره شوند تا بتوانند راحت تر با کشورهای آسیای میانه که زمینه صادرات فراهم است میوه های خود را صادر کنند و به دنبال سودآوری باشند.

  مرزبان خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۵۰ نفر برای خرید ثبت نام کردند که پس از اتمام فاز اول و براساس قیمت کارشناسی حجره ها به افراد متقاضی فروخته خواهد شد و اولویت اول متعلق به کسانی است که چندین سال در حجره میدان تره بار آمل مشغول به فعالیت هستند و صاحب حجره نیستند و یا ۳ نفر در یک حجره کار می کنند واگذار شودوی گفت:این پروژه درزمینی بمساحت ۷۰ هزارمترمربع ساخته خواهدشد ودارای ۵۵۰۰۰مترمربع پروانه ساخت دریافت است.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "افزایش حجم صادرات و واردات شهرستان آمل با اجرای پروژه میدان میوه وتره بار شمال کشور"