- پايگاه خبري تحليلي کرات آملی - http://keratamoli.ir -

امام جمعه آمل:ایجاد بخش‌های آنژیوگرافی و جراحی قلب باز در بیمارستان امام خمینی(ره) آمل لازم وضروری است

امام جمعه آمل با اشاره به لزوم ایجاد بخش‌های آنژیوگرافی و جراحی قلب باز در بیمارستان امام خمینی(ره) آمل، گفت: با توجه به نیاز مبرم مردم شهرهای همجوار و آمل به مرکز دولتی قلب در این بین برخی عدم هماهنگی‌ها به چشم می‌خورد که باید بررسی شود.

حجت‌السلام سیدجلیل مرتضویی در نماز جمعه این هفته شهر آمل به رویداد کودتای ۲۸  مرداد اشاره کرد و گفت: نخستین حضور آمریکا در ایران با این کودتا رقم خورد و بدبختی‌های ایران از آن روز به بعد شروع شد، یقین بدانید آمریکا با ما دشمنی دارد و نمی‌خواهد ایران و اسلام وجود داشته باشد.

وی با اشاره به دشمنی ساختگی میان شیعه و سنی در فضای مجازی، اظهار کرد: این دشمنی به وجود آمده در فضای مجازی گاهی آگاهانه و گاهی ناآگاهانه است و آمریکا با آگاهی کامل می‌خواهد این دشمنی ساختگی را صد چندان کند.

امام جمعه شهرستان آمل با اشاره به شهادت مدافع حرم محسن حججی تصریح کرد: خواستند با به شهادت رساندن این شهید بزرگوار رعب و وحشت را دل رزمندگان ما ایجاد کنند اما ایمان مردم صدچندان شد و در جای جای ایران برای این شهید مراسم گرامیداشت برگزار کردند.

وی با بیان اینکه سر برای خدا دادن لذت و بزرگی می‌آورد، اظهار کرد: محسن رفت اما مستحکم رفت مانند رضا حاجی‌زاده‌ها که باید سر تعظیم برایشان فرود آوریم.

حجت‌السلام مرتضویی با عنوان اینکه تاریخ تکرار می‌شود تا ما را بیدار کند، یادآور شد: اگر علی‌اصغر(ع) و علی‌اکبر(ع)، امام حسین(ع) را سر بریدند شک نکنید شهادت محسن حججی گویای این مطلب است که حقیقت در حال تکرار شدن است.

وی با بیان اینکه محسن را همچون امام حسین(ع) سر بریدند، ادامه داد: این سر بریدن‌ها تضمین کننده قرآن است و ماندگاری اسلام را رقم می‌زند.

امام جمعه آمل با عنوان اینکه ۲۵ ذی‌القعده، دحورالارض روز پیدایش زمین است، خاطرنشان کرد: این پیدایش از خانه خدا نمایان شد و روز استجابت دعا و قبولی اعمال است و روزه آن با ۶۰ سال عبادت برابری می‌کند.

وی صبر را کلید بهشت و یکی از صفت‌های بارز پرهیزکاران عنوان کرد و افزود: صبر در مقابل سختی‌ها رضایت خدا را در پی دارد و باعث بزرگی انسان می‌شود، مال و مقام بدون صبر ارزشی ندارد.

وی با بیان اینکه از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل بیشتر انتظار می‌رود تا در زمینه صدور مجوزهای لازم همکاری داشته باشد، افزود: زیرساخت‌ها و امکانات لازم در این بیمارستان فراهم است و بازدیدهای لازم از سوی مسؤولان استانی و بازرسان کشوری برای ایجاد عمل قلب باز و آنژیوگرافی با نظر موافق روبرو شد.

حجت‌الاسلام مرتضوی با عنوان اینکه بعد از شهرستان ساری شهرهای غرب مازندران و شهرهای میانی نیاز به مرکز دولتی قلب دارند و این مسئله بسیار مهم است، تصریح کرد: از نماینده مردم آمل در مجلس و فرماندار ویژه آمل می‌خواهیم تا با پیگیری‌های لازم موانع موجود بر سر مسیر را رفع کنند، کوتاهی در این زمینه خیانت به مردم و ملت است.