امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ و ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۳:۰۹ | کد خبر : 56026 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌شود

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌شود و هرگونه فعالیت اقتصادی و غیراقتصادی مغایرت با تخریب محیط زیست برخورد جدی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،بهمن صادق نژاد با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه محیط زیست در یک قوانین متفاوت در امر آب، خاک و هوا ورود می یابد، اظهار داشت: این سازمان بر مبنی اصل قانون ۶۸۸ حفظ هرگونه چالش در زمینه زیست محیطی است.

  وی ادامه داد: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌شود و هرگونه فعالیت اقتصادی و غیراقتصادی مغایرت با تخریب محیط زیست برخورد جدی می‌کند.

  صادق نژاد با اشاره به برپایی بازار روز در زیر پل پنجم آمل را به نوعی غیربهداشتی عنوان کرد و گفت : شبکه بهداشت باید در این مورد ورود جدی یابد و ساماندهی بازارهای محلی صورت گیرد.

  رئیس اداره محیط زیست آمل ، محل دپوی زباله در عمارت محور هراز را یک بمب ساعتی بیان و مطرح کرد: مسئولان استانی و کشوری بدانند که این بمب ساعتی هر آن در حال انفجار است بنابراین باید برای آن فکر اساسی شود.

  وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با رایزنی هایی برای زمین جدید اجازه هرگونه دپوی زباله داده نمی شود و باید بسمت سیستم‌های جدید برویم.

  صادق نژاد گفت: پس از راه اندازی کارخانه زباله‌سوز و ورود شرکت خارجی برای محل عمارت فکر اساسی صورت می‌گیرد و آن زباله‌ها تخلیه می شوند.

  وی افزود: به آتش کشیدن کاه و کلش در شالیزارها بعد از برداشت برنج از گذشته تاکنون مرسوم بوده که این مسئله باعث آلودگی زیاد محیط زیست می‌شود.

  وی با اشاره به برخورد با عوامل آلودگی طبیعت و کشاورزانی که کاه را در مزارع به آتش می‌کشند، افزود: بازدیدهای مستمر به وسیله کارشناسان پایش این اداره مبنی بر شناسایی عوامل سوزاندن کاه و کلش مزارع انجام شده است.

  این مسؤول با اشاره به اینکه در فصل برداشت با آتش زدن کاه حین غروب هوا آلوده شده و آسمان تیره و تار می‌شود، بیان کرد: ریه همه افراد با این حرکت به وسیله دود ناشی از سوختن کاه و کلش با مشکل برخورد می‌کند.

  صادق‌نژاد با اعلام اینکه بر اثر سوزاندن ۱۰۰ گرم ساقه برنج و کاه حدود ۲۵ لیتر دود غلیظ تولید می‌شود، گفت: این دودها از گازهای سمی اکسیژن، مونوکسید کربن و دوده شکل گرفته و باعث بیماری‌های سوزش چشم، کاهش دید، انواع سرطان‌ها، مسمومیت شدید تنفسی، ایجاد بیماری برونشیت و افزایش غلظت هوا می‌شوند که تخریب محیط زیست را شامل می‌شود.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی تلقی می‌شود"