امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ و ساعت ۲۱:۵۸ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ساعت انتشار : ۱۳:۱۲ | کد خبر : 54148 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • بی رونقی ستاد خدمات سفر آمل در نوروز ۹۶

 • دسته بندی مطلب : یادداشت | تعداد بازدیدها : نفر
 • در حالی که در یکی دو سال اخیر ورود مسافران به مازندران افزایش یافته و شهرهای مازندران در زمره شهرهای مهم و ارزشمند گردشگری کشور به ثبت رسیده اند، سهم شهرستان آمل با قدمت و پیشنیه تاریخی و دارای آثار و جاذبه های بی نظیر تاریخی در معرفی توانمندی های گردشگری تقریبا به هیچ رسیده است.

  ستاد خدمات سفر یا همان ستاد تسهیلات سفر در ایام نوروز در سال های اخیر توانسته است باری از دوش هماهنگی برای خدمات رسانی به مردم را بردارد.

  ستادی که متشکل از تمامی ادارات، نهادها و سازمان های درگیر با مسافران است میزان خدمات رسانی را افزایش می دهد.

  در حالی که در یکی دو سال اخیر ورود مسافران به مازندران افزایش یافته و شهرهای مازندران در زمره شهرهای مهم و ارزشمند گردشگری کشور به ثبت رسیده اند، سهم شهرستان آمل با قدمت و پیشنیه تاریخی و دارای آثار و جاذبه های بی نظیر تاریخی در معرفی توانمندی های گردشگری تقریبا به هیچ رسیده است.

  در نوروز ۹۶، بی رونقی عجیبی بر ستاد تسهیلات سفر شهرستان حاکم بود، در حالی که اعضای ستاد سفر شهرستان های مختلف مازندران آمار حضور مسافران، تردد، معرفی جاذبه های گردشگری و سایر موارد مورد نیاز مسافران و گردشگران را برای جذب بیشتر مسافران انجام می دادند، ستاد خدمات سفر آمل تقریبا هیچ اطلاع رسانی در این زمینه نداشته است.

  دستگاه های خدمات رسان و متولی خدمات رسانی به گردشگران در ایام نوروز در آمل، در سکوت کامل بودند و هیچ گزارش و آماری در این زمینه ارائه نکردند.

  اطلاع رسانی از جلسات ستاد خدمات سفر در شهرستان آمل در اندازه صفر بود و آمل نیز روزهای پر از سکوت و بی رونقی را می گذراند.

  اداره گردشگری و میراث فرهنگی آمل در کمترین میزان همکاری خود با رسانه ها قرار داشت؛ سایر ادارات مانند شهرداری های شهرستان، بخشداری ها، ادارات بهداشت، محیط زیست در سکوتی عجیب فرو رفته اند.

  به نظر می رسد چالش ها برای انتخاب فرماندار، میزان نظارت بر فعالیت این دستگاه ها را کاهش داده است.

  آمل در روزهایی که مردم به جشن و شادی در آمدن بهار مشغول بودند، شاهد هیچ برنامه فرهنگی و هنری نبود، برگزار نشدن جشن ها حتی اعتراض امام جمعه شهرستان را در جلسه شورای فرهنگ عمومی در پی داشت.

  ادارات فرهنگی مانند ارشاد، اوقاف و تبلیغات اسلامی نیز روزهایی پر از سکوت را گذراندند.

  وزیر ارتباطات نیز به عنوان وزیر معین استان مازندران به استان سفر داشت اما خبری از حضور وزیر نیز در آمل نبود.

  به نظر می رسد توانمندی ها و پتانسیل های گردشگری آمل و بخش ها و روستاهای اطراف نیاز به توجه به این مهم را پیش از بیش نشان می دهد./النازپاک نیا/ایسنا مازندران

   

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "بی رونقی ستاد خدمات سفر آمل در نوروز ۹۶"