امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ و ساعت ۰۸:۰۲ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 9 فوریه 2017 | ساعت انتشار : 11:25 | کد خبر : 53431 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • مدیرعامل آبفاشهری مازندران خبرداد؛ تدوین نقشه جامع آب در استان به منظور بهره مندی از آبهای سطحی

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به اهمیت مهار آبهای سطحی و برخورداری از این آبها ، گفت: به منظور بهره مندی از آبهای سطحی نقشه جامع آب در استان به مشارکت آب منطقه ای و آبفا روستایی تدوین شد.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،ذبیح‌الله ذاکری درمراسم  افتتاح پروژه مجتمع آبرسانی شهر امام‌زاده عبدالله آمل با اشاره به اعتبارات استانی مصوب در دو بخش آب وفاضلاب اظهار داشت:درسال ۹۵ اعتبارات بالغ بر ۹۲ میلیارد تومان می باشد که ازاین مقدار ۵۶ میلیارد صرف فاصلاب می شود که تاکنون میلیارد تومان تخصیص پیداکرد.

  وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح های فاضلاب در استان های ساحلی افزود: درحال حاضر ۱۰ درصد جمعیت مازندران از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند این درحالی است که میزان برخورداری از طرحهای فاضلاب در کشور ۴۴ درصد است.

  مدیرعامل آبفاشهری مازندران ادامه داد: طی ۲۱ سال اخیر ۳۲۰ میلیارد تومان برای طرحهای فاضلاب در استان هزینه شد.

  مهندس ذاکری با اشاره به پیگیریهای صورت گرفته در اخذ تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرحهای فاضلاب در ۵ شهر استان اظهار داشت: پس از بازدید کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب استان، پیشنهاد دریافت ۲۶۵ میلیون دلار تسهیلات از این بانک ارایه شد.

  مدیرعامل آبفاشهری مازندران با بیان اینکه با اجرای طرحهای فاضلاب در این ۵ شهر،  ۲۵ درصد جمعیت استان مازندران تحت پوشش قرار خواهند گرفت، از پیگیری و حمایتهای نمایندگان و مسئولان استانی قدردانی کرد.

  وی با اشاره به عملیات طرح فاضلاب شهری شهرآمل بیان داشت : پیش بینی مبلغی برای شهرآمل درنظر گرفته شده است که یک تحولی بزرگ به شمارمی آید که ۲۵ درصد جمعیت شهری اضافه خواهدشد .

  ذاکری گفت: در طرح آبرسانی به شهر امامزاده عبدالله یک حلقه چاه با آبدهی ۶۰ لیتر در ثانیه حفر و تحهیز و ۲ هزار متر خط انتقال و ۴ هزار و ۲۰۰ متر شبکه توزیع آب احداث شد.

  وی با اشاره به بهره برداری از مرحله یک تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی (ع) آمل هدف از اجرای این طرح را بازچرخانی پساب و استفاده از آن در توسعه فضای سبز بیمارستان عنوان کرد.

  مدیرعامل آبفاشهری مازندران افزود: ظرفیت این تصفیه خانه ۱۲۰ متر مکعب در شبانه روز پیش بینی می شود.

  همچنین عزت‌الله یوسفیان‌ملا امشب در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: عملیات آبرسانی به مردم این شهر با توجه به زائرپذیر بودن و گردشگرپذیر بودن منطقه امری مهم بوده است.

  وی افزود: با توجه به ورود زائران آستان مقدس امام‌زاده عبدالله(ع) و گردشگرانی که قصد استفاده از طبیعت را داشتند مردم بسیاری از روستاهای این شهر دچار کمبود آب می‌شدند و این امر باعث نگرانی مردم بود.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه برای آبرسانی مطلوب در سطح شهرستان آمل از گذشته تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است، بیان کرد: در زمینه آبرسانی روستایی نیز قدم‌های مطلوبی برداشته شده است.

  این مسؤول با بیان اینکه در بحران برف اخیر با قطعی برق در آبرسانی به بسیاری از روستاها مشکل ایجاد شد، ادامه داد: پس از بحران برف بلافاصله کابل‌کشی در مناطق شهری برای عملیات برق آغاز شده و این عملیات در مسیر خیابان نور به کار خود خاتمه داد.

  یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه آمل یکی از شهرهای مهمی است که تنها در یک روستای آن یک‌هزار و ۲۰۰ خط تلفن موجود بوده و خدمات اینترنت در روستاها ایجاد می‌شود، گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ بخش مخابرات در آینده نزدیک با ارزش ۱۴ میلیارد تومان در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سد هراز یکی از پروژه‌های بزرگ مازندران با اعتبارات ملی است، افزود: این پروژه حدود نیم قرن با کش و قوس‌های فراوان روبه‌رو بود.

  این مسؤول ادامه داد: هم‌اکنون همه سدهای مازندران با آبگیری مانل می‌توانند تنها هشت درصد آب‌های سطحی را جمع‌آوری کنند ولی سد هراز چهار برابر همه سدهای مازندران توان ذخیره آب سطحی دارد و می‌تواند ۲۷ درصد آب‌های سطحی را در خود جمع کند.

  یوسفیان‌ملا تصریح کرد: این سد می‌تواند در زمینه تأمین آب زراعی تا منطقه کردکوی را مشروب کرده و ۱۲ هزار هکتار علاوه بر اراضی موجود از نعمت آب زراعی برخوردار می‌شوند.

  مدیر امور آب و فاضلاب شهری آمل هم دراین مراسم اظهار داشت: برای این طرح ۹۵۰ میلیون تومان اعتبار عمومی و داخلی هزینه شده که به تامین آب شهری امام‌زاده عبدالله به صورت پایدار رسیده است.

  شعبان زروکی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر برای تاسیسات آب از سوی شرکت آبفای شهری گام خوبی برداشته شد، تصریح کرد: در اجرای این طرح‌ها، بهره‌برداری تصفیه فاضلاب بیمارستان امام علی(ع) این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

  وی ادامه داد: این پروژه به عنوان شاخص ترین پروژه در سطح کشور است که در این استان در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

  زروکی با تاکید براینکه هدف این پروژه، تصفیه آب فاضلاب بیمارستان است تا بتوان از آب این فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده شود، بیان کرد: برای این پروژه به همراه آزمایشگاه بیولوژی ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "مدیرعامل آبفاشهری مازندران خبرداد؛ تدوین نقشه جامع آب در استان به منظور بهره مندی از آبهای سطحی"