امروز چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ و ساعت ۰۶:۵۱ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 9 فوریه 2017 | ساعت انتشار : 10:46 | کد خبر : 53423 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • توزیع هزار تن بذر ارقام محلی برنج بین کشاورزان مازندرانی

 • دسته بندی مطلب : اجتماعی | تعداد بازدیدها : نفر
 • هزار تن بذر ارقام محلی برنج بین کشاورزان مازندرانی توزیع می شود.

  به گزارش پایگاه خبری کرات آملی،حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفتگویی گفت: کارشناسان مرکز تحقیقات برنج استان در آمل، از سال ۹۱ طرح خالص سازی ارقام محلی برنج را آغاز کردند و  پارسال به نتایج مورد نظر دست یافتند.

  وی با بیان اینکه این محققان در جریان اجرای این طرح، دو رقم محلی طارم و طارم هاشمی را خالص سازی کردند، افزود: این ارقام پس از خالص شدند افزایش عملکرد در واحد سطح خواهند داشت.

  عنایتی افزود: ارقام اصلاح شده برنج، امسال به صورت محدود در اختیار شالیکاران قرار می گیرد و از سال آینده هزار تن بذر اصلاح شده برای کشت در شالیزارهای استان بین شالیکاران مازندرانی توزیع می شود.

  آماده سازی شالیزارهای آمل برای کشت برنج

  سیدحسین اسلامی رئیس جهاد کشاورزی آمل درباره نزدیک شدن زمان آماده سازی اراضی شالیزاری این شهرستان، گفت: شهرستان آمل دارای ۲۵ آب بندان است که حدود ۲۷۱ هکتار از اراضی شالیزاری را در ۶ مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش داشته و تاکنون حدود ۶۰ درصد آبگیری شده است. 

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آمل، گفت: آمل دارای ۳۷ هزار و ۹۸ هکتاراراضی شالیزاری است که کار آماده سازی اراضی کشاورزی نیز شروع شد.

  وی اظهار کرد: میزان جذب خط اعتباری مکانیزاسیون در شهرستان آمل ۴۸ درصد از اعتبار ابلاغی و تخصیصی فراتر رفته و به مبلغ ۷۳ میلیارد و ۹۷۴ میلیون ریال رسید.

  وی با اهمیت جلوه دادن و توجه ویژه جهاد کشاورزی آمل به بخش مکانیزاسیون، افزود: با پیگیری و ارائه برنامه‌های نوین توسط اداره طرح و برنامه مدیریت جهاد کشاورزی آمل، با تسهیلات اعطائی علاوه بر تجهیزات کشاورزی، تعداد ۵۵ دستگاه کمباین، ۶۲ دستگاه تراکتور سنگین، ۱۴ دستگاه تراکتور سبک، ۴ دستگاه ماشین نشاکار ۶ ردیفه و ۳ دستگاه ماشین نشاکار چهار ردیفه برنج در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

  جذب ۱۴۸ درصدی خط اعتباری مکانیزاسیون در آمل

  سیدحسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: میزان جذب خط اعتباری مکانیزاسیون در شهرستان آمل ۴۸ درصد از اعتبار ابلاغی و تخصیصی فراتر رفته و به مبلغ ۷۳۹۷۴ میلیون ریال بالغ شده است.

  وی با اهمیت جلوه دادن و توجه ویژه جهاد آمل به بخش مکانیزاسیون، افزود: با پیگیری و ارائه برنامه‌های نوین توسط اداره طرح و برنامه مدیریت جهاد آمل، با تسهیلات اعطائی علاوه بر تجهیزات کشاورزی، تعداد ۵۵ دستگاه کمباین، ۶۲ دستگاه تراکتور سنگین، ۱۴ دستگاه تراکتور سبک، ۴ دستگاه ماشین نشاء کار ۶ ردیفه و ۳ دستگاه ماشین نشاء کار چهار ردیفه برنج در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

  وی درباره نزدیک شدن زمان آماده سازی اراضی شالیزاری این شهرستان، گفت: شهرستان آمل دارای ۲۵ آب بندان است که حدود ۲۷۱ هکتار از اراضی شالیزاری را در ۶ مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش داشته و تاکنون حدود ۶۰ درصد آبگیری شده است.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آمل، گفت: آمل دارای ۳۷ هزار و ۹۸ هکتاراراضی شالیزاری است که کار آماده سازی اراضی کشاورزی نیز شروع شد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "توزیع هزار تن بذر ارقام محلی برنج بین کشاورزان مازندرانی"