امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ و ساعت ۰۹:۳۰ دقیقه می باشد.
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ساعت انتشار : ۱۲:۴۳ | کد خبر : 53141 | نویسنده : عيسي ملكشاهي
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • طلبکاران بدهکار!

 • دسته بندی مطلب : گزارش | تعداد بازدیدها : نفر
 • پس از آنکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت وگو های مختلی از بدهی سنگین تامین اجتماعی به این دانشگاه خبر داد، در روزهای گذشته خبری مبنی بر عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان های استان به گوش رسید.

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این باره به ایسنا گفت: بر اساس نامه دانشگاه علوم پزشکی مازندران به استاندار، سازمان تامین اجتماعی در صورت عدم پرداخت بدهی های خود به  دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در ۶ بیمارستان دولتی پذیرش نمی شود.

  محمد سلطان تویه، اظهار کرد: مطالبات دانشگاه علوم پزشکی از تأمین اجتماعی ۲۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و با اینکه سازمان تامین اجتماعی توان پرداخت بدهی خود را دارد اما از پرداخت آن سرباز می زند.

  وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر با بحران شدید مالی رو به رو است و فقط  از طریق عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی می تواند این نهاد را وادار به پرداخت مطالبات خود کند.

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: بر اساس نامه ابلاغ شده به استاندار مازندران بیماران با دفترچه تأمین اجتماعی به جز بیماران اورژانسی و صعب‌العلاج در ۶ بیمارستان استان شامل طالقانی چالوس، امام رضا آمل، رازی قائم‌شهر، امام خمینی بهشهر، امام حسین نکا، امام خمینی و بوعلی سینای ساری پذیرش نمی شوند.

  سلطان تویه خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه بیماران به این مراکز درمانی، ویزیت این افراد به صورت آزاد و هزینه درمان به صورت نقدی از آنها اخذ می‌شود.

  وی گفت: فاکتور هزینه‌ها به بیماران تحویل داده می شود تا خودشان به صورت مستقیم بتوانند هزینه را از اداره تأمین اجتماعی دریافت کنند.

  به گزارش ایسنا، مدیرکل تأمین‌اجتماعی مازندران اما در گفت وگو با ایسنا با اشاره به نامه دانشگاه علوم پزشکی در باره عدم پذیرش۶ بیمارستان دولتی از بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: دانشگاه علوم پزشکی  مازندران براساس قانون اجازه عدم پذیرش ندارد.

  سیدعلی اصغر محمودی تصریح کرد: تنها دانشگاه نیست که از تامین اجتماعی مطالباتی دارد بلکه سازمان تامین اجتماعی نیز ۶میلیاردو۱۰۰میلیون تومان بابت حق بیمه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی از این نهاد مطالبه دارد.

  وی گفت: ابلاغ این نامه کار شایسته ای نبوده و نیست زیرا این دو نهاد همواره باهم تعامل داشته و زیر یک چتر بوده اند.

  محمودی تصریح کرد: مشکلات مالی برای همه ارگان های دولتی وجود دارد و تامین اجتماعی سازمان بزرگی است که یک میلیون و۸۵۰هزار نفر معادل ۵۹درصد جمعیت مازندران را زیر پوشش خود دارد.

  مدیرکل تأمین‌ اجتماعی مازندران افزود: تامین حقوق ۱۲۰هزار بازنشسته و ۱۱هزاربیمه شده بیکاری که معادل۱۵۰میلیارد تومان خواهد بود با درآمد ۱۳۵میلیاردی کار بسیار دشواری است.

  وی خاطرنشان کرد: بودجه دولت دیگر پاسخگوی مصارف تامین اجتماعی نیست و مصارف از منابع پیشی گرفته است.

  محمودی یادآور شد: با چنین شرایط دشوار و بحران مالی تامین اجتماعی موظف به پرداخت به موقع مستمری مستمری بگیران، حق بیمه بیمه شدگان و حقوق بیمه شدگان بیمه بیکاری است و هیچ گاه در وظایف خود قصوری نکرده است.

  وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید موقعیت را درک کند تا با تعامل دوسویه راه حل مناسبی برای این معضل پیدا شود.

  مدیرکل تأمین‌اجتماعی مازندران با اشاره به این نکته که قانون اجازه عدم پذیرش بیمه شدگان تامین اجتماعی را در مراکز درمانی دولتی نمی دهد گفت: اگر نامه ابلاغ شود فضای عمومی جامعه متشنج و اعتراض کارگران را درپی خواهد داشت.

  به گزارش ایسنا، هنوز مشخص نیست نتیجه این جدال بر سر حق بیمه چه خواهد شد./ایسنا

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "طلبکاران بدهکار!"