×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Thursday, 3 December , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ناترینگ آملی/مدیریت جهادی درمانگاه ولایت آمل ، اثبات اعتماد و لیاقت مدیران جوان

آمل : علی کرم زاده عمرانی ( ناترینگ ) :
درمانگاه ولایت واقع در شهرک بسیجیان آمل از واحدهای درمانی موسسه خدمات بسیجیان سپاه پاسداران میباشد که به مدیریت یک جوان فهیم ، اهل درد ، آشنا به امور ، دلسوز ، مردمی ، ارزشی ، مشرف بر اصول مدیریت خصوصا در حوزه درمان جناب (( احمد صفری )) اداره میشود.

احمد صفری جوان ترین مدیر درمانی موسسه خدمات بسیجیان سپاه کشور است که در حالت جهادی با لحاظ کرامت و ارزشهای مردمی کار می کند.

این درمانگاه با حضور فعال و متعهدانه پزشکان و کادر درمانی دلسوز برخوردار از دانش پزشکان‌ عمومی ، متخصص و فوق تخصص ، خدمات سرپایی ، آزمایشگاهی ، سونوگرافی ، رادیولوژی ، مامایی ، روان شناسی بالینی ، بهداشت و اصول تغدیه ، دندان پزشکی ، تآمین دارو ، فیزیوتراپی و……… ( ‌دیالیز ) ‌فعالیت دارد.

درمانگاه فوق در یک منطقه مسکونی کم برخوردار و غالبا کارگر نشین واقع و برای بسیجیان بیمار مراجعه کننده ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف هزینه منظور میشود و درمانگاه طرف قرارداد با بیمه نیروهای مسلح ، تآمین اجتماعی و…… است و خدمات دیالیز بطور رایگان ارائه میشود.

باز هم اقدام و حرکت جهادی و باز هم‌گامی موثر ، مفید و ضرور از مدیر جهادی درمانگاه ولایت که با توسل به ولایت حضرت علی و نگاه به همراهی خیرین خوشنام و حاضر در صحنه و باز ( احمد صفری ) کمر همت‌به خدمات مضاعف بسته و تصمیم گرفت تا چند تخت خدمات به بیماران دیالیز در درمانگاه ولایت ایجاد کند.

وقتی صحبت از ( دیالیز ) میشود ، دقیقا یک مثال قدیمی و یادگار از پدران ما (( ‌مدینه گفتی و کردی کبابم )) !!! ‌در اذهان متبادر میشود.

اراده کردم در حوزه ( دیالیز ) بررسی و کنکاش غیر محسوس از خدمات ، امکانات ، مشکلات و توقعات عمومی داشته باشم ، ولی ( دلم کباب شد ، به درد آمد ، غصه خوردم ، بغض و غم گلویم را فشرد ) آه من از کم توجهی و کم مهری مسئولان درمانی و موظف کشور به آسمان بلند شد.

دیالیز یک بیماری صعب العلاج و آزار دهنده است که خیر نامی و بزرگوار آملی ، مرحوم حاج علی اصغر هادی زاده ، حدود ۲۰ سال پیش در تداوم ایثار از مال و فداکاری ، در تفسیر ( الباقیات و الصالحات ) مرکز دیالیز را در بخشی از محوطه بیمارستان امام رضا آمل ایجاد کرد.

این مرکز با ۳۰ تخت در سه شیفت به ۹۰ بیمار دیالیزی آمل خدمت می دهد با توجه به وجود ۴۸۰ بیمار دیالیزی در آمل و توجه ویژه مقطعی مدیران درمانی آمل ۱۱ تخت پذیرش بیماران دیالیزی در بیمارستان امام علی آمل راه اندازی وآماده پذیرش بیماران فوق شد که این مقدار تخت هرگز و هرگز جوابگوی نیاز دیالیزی های آمل نبوده و نیست.

هرگاه صحبت از دیالیز و دیالیزی می شود ، هر انسان آزاده و نوع دوست ، دل آویز درد و رنج دیالیزی ها شده و خود را مکلف اخلاقی به همراهی در درمان‌این بیماران می داند ولی حیف که تحقق این فرآیند برای این دلسوزان سلامت و تداوم حیات دیالیزی ها ، با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی جامعه مصداق ( دست… کوتاه و خرما برنخیل ) است.

در حوزه دیالیز ، بصراحت بگویم که مثلا در شش ماه دوم سال ۱۳۹۸ مراکز دیالیز امام رضا و امام علی با سه شیفت کار جوابگوی نیاز بیماران‌دیالیز نبوده و به ناچار روزانه ۳۵ تا ۴۰ بیمار از آمل به ساری هدایت میشدند که غالبا در آنجا برخوردها و رفتار مناسب نبوده و موجب رنجش خاطر همراه بیمار و افزونی درد و رنج بیمار میشد.

بیمار دیالیزی در هفته سه بار بصورت یک روز در میان باید مورد درمان قرار گیرد و در این آشفته بازار و ایام کرونایی ، ساری از پذیرش بیماران آملی خودداری کرد و‌‌ ( تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل).

تا اینکه در دوم اسفند ۹۸ احمد صفری استارت ایجاد مرکز دیالیز درمانگاه ولایت را زد و با درآمد اندک‌، البته با کمک خیران جاوید نام در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۸ مرکز دیالیز درمانگاه ولایت با‌ ۱۰ تخت راه اندازی و شروع به فعالیت کرد .

که جا دارد از کمک های موردی چند خیر بزرگوار و نیک اندیش و لحاظ مساعدت مالی سی میلیون تومانی و تآمین بخشی از مصالح ساختمانی توسط مجمع امور صنفی آمل ( ‌اتاق اصناف ) تقدیر و تشکر شود.

این اقدام احمد صفری ( مدیر حوان ، پر انرژی ، دوستدار مردم و کار ) و درخواستهای مکرر ایشان از مدیران حتی در حالت التماس برای صدور مجوز ، منوط به این است که در درمانگاه ( آسانسور تخت بر ) احداث و راه اندازی شود.

با توجه به هزینه بالا و هنگفت ایجاد آسانسور تخت بر و اینکه مدیر درمانگاه تصمیم به گسترش فضای استقرار تخت ها و افزایش تخت از ۱۰ به ۲۰ تخت را با هزینه ایی معادل ۳۸۰ میلیون تومان دارد، قطعا بدون مساعدت مالی و معنوی دانشگاه علوم پزشکی و ورود جدی تر مدیران مرتبط ، کار بسبار سخت و دشوار خواهد بود.

نگارنده در ادامه پیگیری موضوع متوجه شد که تاکنون امام جمعه ، فرماندار ویژه !!! ، مجمع خیرین و……….. قول و وعده دادند ولی متاسفانه ، پول کمک و مساعدت ندادند !!

تا کنون گام مثبت در حمایت از مدیر درمانگاه و تآمین تجهیرات برداشته نشد و مساعدت مالی ، همراهی و حمایت از احمدصفری توسط مدیران در حد همان وعده ، حرف و قول باقی ماند.مدیران و مسئولان، امام جمعه ، نماینده مجلس ، فرماندار ویژه و مدیر شبکه بهداشت و درمان و….

مثالی است که میگوید : امروز که در پیش توام مرحمتی کن فردا که شدم خاک ، چه سود اشک ندامت.

آقایان ، امروز حمایت از احمد صفری و احمد صفری ها عبادت است .. آقایان ، امروز با خدمات ، به بیمار امید به زندگی بدهید، فردا که از دنیا رفت ، قطعا جسدش روی زمین نمی ماند.

امروز بیماران دیالیزی را دریابید ، امروز برای جان و سلامت مردم اندیشه کنید و با بهره از دانش و اندیشه عمل کنید.

مدیران جهادی ، دلسوز ، پای کار ، خستگی ناپذیر همچون احمد صفری را دریابید ، دست اورا در همراهی و مداوای بیماران بگیرید،موانع و دست انداز ها را در مسیر خدمت او مرتفع سازید.

مدیران عزیز ، وقتی هرروز در نماز یومیه ده بار میگوئید ( ‌اهدنالصراط المستقیم )، راه راست همان راه درستکاری ، راه صداقت ، راه نوعدوستی ، راه وفای به عهد ، راه نیک عملی ، راه انجام رسالتی است که پذیرفتیم .

امروز که بر صندلی مدیریت کلان تکیه زده و از امام حسین به نیکی یاد میکنید و برای یزید لعنت میفرستید ، حواستان باشد نه حسین را دیده ائید و نه عاشورا و یزید را بلکه با الهام از آموزه های دینی و روایات اسلام است که به حسین درود و به شمر و یزید لعنت میگوئیم .

نگذارید تاریخ از شما به بدی یاد کند، بکوشیم اگر خوش نام هستیم ، جاوید نام شویم ، جاوید نامی در سعی ، تلاش ، مردم داری ، دین محوری ، نوعدوستی ، انجام وظیفه ، عمل به تعهد است نه کاخ ، ویلا ، و لم دادن به صندلی از رنگش بگذریم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.