×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Monday, 2 August , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اوج همگامی وهمدلی ملت و دولت

کرات آملی،این روزهاآمل در پی اعلامیه کار گزاران دولت به خاطر و ضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری “کرو نا” که نزدیک به نه ماه است ایران و جهان را در نوردیده و انسانهای بسیاری را به کام خویش گرفته ؛یکپارچه تعطیل است .
میانگین مرگ و میردرایران ناشی از”کر ونا” در هفته های اخیراز مرز(۴۰۰)نفر در روز گذشته است ؛بیماری مسری سر یع الانتقالی که حجمش در کل جهان به نصفه قاشق غذا خوری هم نمی رسد ،به همه جا تاخته و از هر کانالی (چشم و گوش و دهان و…)خودرا به دستگاه تنفسی بدن می رساند وچون اختاپوس آنهارا در میان می فشارد و آثار حیاتی اورا از میان می برد و مرگ راارمغان او می کندودنیا با آنهمه علوم و دانشها و زراد خانه ها و آزمایشگاهها دربرابر آن عاجز شده است.
تعطیلی همه کسب و کار ها و منع در تردّد شبانه در مهار “کرو نا”دلیل عمده این همگامی و همدلی واجماع ملی برسر نابودی دشمن مشترک و نبود تضاد بین ملت و دولت است .
ملت ضمن تصدیق اقدامات دولت ، بسرعت به کمک دولت آمده تا درجهت حفظ منافع عمومی و حفظ جان ملی عمل کند .
هیچکس بدنبال بهانه نیست تا سر دیگری را کلاه بگذارد و دیگری با اقدامات مثبتش بدنبال تقویت ملی و مقابله با ذلّت ملت و مردم است چون تضاد منافعی دیده نمی شود ؛

ملت بستر و خاستگاه دولت است و دولت برآمده از این چشمه وجودی وهردو در جهت کمال هم و اعتلای ملیند ؛حتی افرادگاه خودرا در مقام مجری قانون می بیینند که اگرافرادی پیامهای دولت را نا دیده گرفتند و پر و تکل ملی در امر بهداشت فردی را رعایت نکردند ؛مثلا” ماسک نزدند و یا فاصله (۲متری ) اجتماعی را مرعی نبودند ؛به همدیگر تذکر می د هند و اینهمه را باید پاس داشت ونیزنهضت” پایکاری را که تعدادی جوان با مسئولیت و هشتکهای که برای دفاع از کادر درمانی در فضای مجازی ایجاد شد ،پاس می داریم و تکریم می کنیم.
اینجاست که همه ما باید بدانیم اصل و اساس حاکمیت ملت است و بقول حضرت امام میزان رای مردم است و مشر وعیت حکومت بوجود مردم .
در همه احوال از آغاز انقلاب ۵۷ تا حالا که حکومت دینی از مرز چهل و چند سالگی در حال گذار است همواره ملت در خدمت فرزندان خود و هیات حاکمه بر آمده از وجود ملتش بوده اند در جنگ و تو طئه های بین المللی دولت را تنها نگذاشته اند و با ایثار مال و جان خود از هر کمکی به فرزندان شان دریغ نکرده اند ،آنهمه شهادتها و جانبازیها واسارتها و ویرانیهاو تحریمهاو… را تحمّل کرده اند تا آرمانهای دولت و ملت تحقِّقّ یابدو رشد و توسعه ملی محققّ گردد وآبادانیها پدید آید و رفاه جمعی حاصل شود و ملت در بین ملل جهان یکسر و گردن از دیگران بالاترشودو نشد….

حال که چنین است ودر تحصیل آرمانها و ارزشها و آرزو های ملی با تمام مجاهدتها و شهادتها و جانباریها و ویرانیها و خرابیها و تباهیهای منابع؛ مردود شده ایم و در حرف
و عمل فاصله ها بسیار است آیا بهتر نیست چالشهای ملی را که همه روشنند به نزد ملت ببریم و در تصمیم گیریهای پیچیده آنها را مشارکت دهیم .اگر میزان آرای ملی است و همه خدمتگزار ملتندآیا نباید در اتخاذ پیچیدگیهای اداره نظام به آنها رجوع کرد ؟
مثلا” بقول حضرت امام در اصل “مستحدثه”و دخالت دادن عنصر زمان و مکان در تصمیم گیریها و اینکه کشور را نمی شود مثل عصر رسول الله که مردمش بادیه نشین بوده اند و خواسته ها و نیاز هااندک و جمعیت ناچیز ،اداره نمود؟ باید به مردم رجوع کرد ؟
آیابهتر نیست در تصیمیم گیر یهای غامض ؛به آرای عمومی رجوع نمائیم و مشکلات را با آنها در میانبگذاریم و باتصمیم جمعی گره مشکلات را باز گشا ئیم .؟
مثلا”در تصمیم گیریها در مورد قبول و یا عدم قبول مناسبات با امریکا ؛به آرای عمومی رجوع کرد و اینهمه خسارات مادی و جانی که به عدد و رقم در نمی آید ؛به ملت و مردم تحمیل نکرد .؟
دیروز” شیخ طوسی” می گفت : خمس و سهم امام زمان (عج)را به امانت نزد کسی بگذارید و یا در زمین دفن کنید تا پس از ظهور او بر داشت شودآیا این حکم را مردم در عصر حاضر می پذیرند و اصلا” قابلیت اجر ائی دارد و اجتهاد انقلابی آن را قبول دارد و یا دیروز می گفتند با”آب کُر آب دو وجب درسطح و دو وجب در عُمق” می شود وضو ساخت ؛آیا عقل سلیم این را می پذیرد ؟و هزاران امّا و اگر دیگر ….

لذا اگر مشروعیت و مشرو طیت حاکمیت به ملت است باید به آرا و نظرات او را بکوش جان نیو شید ودر تصمیمات سخت خود سرانه عمل نکردوبا یک نمونه گیری ساده آماری که خرج چندانی هم ندارد به نظرات مردم آگاه شد و در جهت تائید وتکریم آنها کام بر داشت که با تصمیم گیریهایی که پشتوانه ملی دارد هیچ ابر قدرتی قادر به شکستن آن نخواهد شدآنوقت می شود آن شعاری که از شعور برخاست :
اگر سر بسر تن به کشتن دهیم +از آن به که کشور به دشمن دهیم به تاکید حضرت امام میزان رای ملت است وحفظ عزّت مردم ؛مشارکت دادن آنان در تصمیم گیر یهای سخت و دشواراست که به تاکید امام راحل ما “اگر مردم پشتیبان شما باشند حکومت سقوط نخواهد کرد”که به سفارش ایشان با “مردم با مسامحه و مهر بانانه رفتار کنید”.
شاخص اندازه گیری موفقیت نظام در میزان موفقیت ملی در ابعاد اقتصادی و اجتماعی و سیاسی ،میزان رضایت ملی است؛ اگر همه جا صدای یا حسین بلند است!؟ و اضطراب ملی در حال افزایش ؛بدانید جاهایی در تصمیم گیر ها و اجرا اشکال داریم.

اینهمه براشتباهات تان پا فشاری نکیند که فر دا دیر است .امروز در همه سطو ح بین الملی دشمن داریم و همه بدنبال نابودی ما و ما نیز با تصمیم گیریهای شتاب زده و هیجانی این نابودی را تسریع می کنیم مباد چنان روزی که نه تو مانی و نه من! فریدون فر خ فر شته نبود +به مشک و به عنبر سر شته نبود *
*به داد و دهش یافت این نیکویی +تو داد و دهش کن فر شته تویی *
آمل— آذر —* ۹۹— صلواتی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.